Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy barátom (legalább eddig...

Egy barátom (legalább eddig azt hittem) megjegyzést tett az alkatomra és ez nagyon rosszul esett. Nem tudom ezt hogy kezeljem. Valakivel történt már ilyen és ha igen hogy tette rajta túl magát?

Figyelt kérdés
A helyzet nem fontos és az sem hogy tényleg kövér vagyok-e. Nem nekem mondta hanem másnak és nem is szó szerint, de maghallottam és nagyon rosszul esett. Tudja hogy nem vagyok megelégedve azzal ahogy kinézek és azt is hogy volt hogy szinte semmit nem ettem napokig mert fogyni akartam. Most is akarok de nem megy mert ilyen az alkatom.

2020. szept. 25. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Pontosan mit mondott? Mert az igen is sokat számít.


Ettől függetlenül rosszul esett, tehát döntsd el, hogy hanyagolható ember-e az életedből. Ha fontos neked, akkor mondd meg neki, hogy örülnél, ha nem beszélne ki, főleg nem a súlyod miatt.

2020. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fogyókúrázni nem úgy kell, hogy 3 napig nem eszünk semmit, persze, hogy nem megy.
2020. szept. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kihasználhatnád ezt az érzést.

Ha ennyire rosszul esett, akkor végre találtál egy olyan érzést, ami erősebb mint elhízáshoz vezető életmód nyújtotta érzés.

Az emberek érzelmi lények. Hiába tudják, hogy változtatni kellene, úgysem teszik meg, ha nincs igazi "motivációjuk".

Ez most egy erős érzés, használd ki, állj neki változtatni az életeden. Ha legközelebb a hűtőhöz mész, akkor jusson eszedbe a "barátod" és ez az érzés. Esetleg képzeld el, hogy más barátaid is vannak, akik ugyanezt gondolják rólad, legfeljebb te nem hallod.

Ha neked ennyire fontos, hogy mit gondolnak rólad az emberek, akkor lehet, hogy fontosabb mint az a plusz szelet torta finom ízének az érzése.

2020. szept. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mit mondott? Dehat igaza van! Gondolom szeret es felt es nem akarja h elpusztulj 160 kg-osan nemsokaa sroke meg diab meg egyebe mk miatt
2020. okt. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!