Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hízni akarok de lelkileg nem...

Hízni akarok de lelkileg nem vagyok rendben és anno evés zavarom is volt. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

5 évvel ezelőtt anorexiás voltam 20kilot fogytam 50ről 30ra.

156 cm vagyok és jelenleg 43 kilogramm. Edzek, rendszeresen. Az változó, hogy konditermebe és itthon mostanában itthon szoktam. Nagy súllyal edzek és napi 1680 kalóriát viszek be, ki van számolva így hizhatok viszont, lelkileg nagyon megterhel maga az, ahogy jelenleg ki nézek, laposnak látom magam izmos helyett és a 35kilo óta most vagyok a legkevesebb mivel 47voltam.edzek,eszek,de lelkileg csomó minden rám nehezedik. Érettségi, a mostani helyzet a világban, a párom akinek hiába mesélek a testkepzavaraimrol ha akarja se tudja megerteni. Minden család tagom messze el tőlem mostoha apámmal élek szinte. Egyszerűen gyűlölöm magam, és enni nincs így kedvem. Ha meg van akkor inkább a falas roham törik rám. Nem egy törékeny lány akarok lenni hanem egy izmos egészséges. Mit tegyek? Nincs pénzem pszichológusra, és nem is biztos hogy fogadna így.



2020. szept. 25. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is töröld ki magadból azt a tökéletes női testképet, amit a tv-ben, magazinokban látsz. Nem attól leszel egészséges és kiegyensúlyozott hogy követed a trendet. Ne versenyezz másokkal, mert mindenkinek más a jó és más a szervezete. 50 kilóig ha felmész, így látatlanban is megmondom hogy nem leszel kövér. Nem kell minden egyes kalóriát komolyan venni és kétségbe esni ha van rajtad egy kis zsír. Nem kell egyből edzőterembe sietni és az amúgy is gyenge szervezetedet még tovább gyengíteni.

Ha elvégzed a sulit és kikerülsz a felnőttek világába, látni fogod hogy tele a világ normálatlan testalkatú boldog emberrel. Nem azt mondom hogy ne sportolj, de elsőnek a lelkieket kellene rendezned. Barátod miért nem áll melletted? Ha esetleg beszélgetésre vágysz, írhatsz privit.

2020. szept. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Metionin ***** válasza:
100%
Nem ártana beszélgetni valakivel a félelmeidről, a stresszről. Nincs a sulidban pszichológus? Megértő tanár, rokon, barát, ismerős? Az edzést pedig folytasd, jön majd fel izom is ne félj de az nem megy olyan gyorsan.
2020. szept. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!