Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió vagy micsoda?

Ez depresszió vagy micsoda?

Figyelt kérdés

Biztosan sok fajtája van.

Az volt, hogy egyszer pár napig, egyszer több hónapig nem éreztem semmiféle örömöt, minden pillanatban nem nagyon, de kissé szomorú voltam, nem tudtam örömöt érezni, bármi történt is. Mintha nem is éltem volna. Talán fáradtabb is voltam. Az egyedüllét viszont még rontott ezen. Aztán valahogy elmúlt. Pokoli volt.



2020. szept. 26. 00:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
De most nincs, igaz? Akkor nem depresszió, egyszerűen csak rossz volt a hangulatod. Velem is van, hogy 2-3 napig amolyan neutrális a kedvem, aztán utána újra összeszedem magam.
2020. szept. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen komoly. Van olyan, hogy csak nincs kedve az embernek semmihez, szarul is alszik, és még a kedve rossz, de ha nagyon szélsőségesen váltakozik, vagy tényleg nagyon magadba fordulva éled meg ezeket a szomorú epizódokat, akkor esetleg szó lehet bipolaritásról. Ha úgy érzed, segítségre lenne szükséged, keresd fel a körzeti pszichológusodat.
2020. szept. 26. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Erősen kétlem, hogy "rossz volt a kedvem" több hónapon át, és emiatt nem tudtam örömöt érezni egy pillanatra sem... Ez valami komolyabb dolog volt, betegség. Egy depressziós általában mást érez? Tud néha örülni, csak általában lehangolt, pesszimista, kedvetlen?
2020. szept. 26. 09:59
 4/18 anonim ***** válasza:
A depresszió más, mint mondtam, esetleg bipolaritásnak felel meg, amit írsz, de nem vagyok pszichológus én sem, inkább menj orvoshoz, és mondja meg ő. Legalább segít is.
2020. szept. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Azt hittem ez a depresszió. Elég komolynak tűnt. Állandó szomorúság, üresség, olyan nyomasztó volt, képtelenség az örömre vagy más érzésre. Valóban sírtam néha. Reménytelenség, fáradtság. Akkor a depresszió nem is ez? Olyankor változik a kedélyállapot, néha jobb, néha rosszabb? Ezek szerint ez rosszabb volt, mint a depresszió.
2020. szept. 26. 18:54
 6/18 anonim ***** válasza:

A depresszió más. Neked szerintem csak rossz volt a hangulatod.

Én lehet hogy az vagyok, jövő héten megyek pszichiáterhez.

Nekem 4 hónapja van ilyen érzésem amit leírtál, és 2-3 órákat tudok csak aludni éjjel, emiatt nagyon kimerült vagyok.

Annyit még tudok a depresszióról, ha egy ember tényleg depressziós, nem mondanád meg, mert nem látszik rajta

2020. szept. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ez nem rossz hangulat, hanem betegség. A rossz hangulat nem állandó és nem tart hónapokig. És általában van valami oka...
2020. szept. 26. 21:43
 8/18 anonim ***** válasza:
Van ez így. Nem csak az öröm normális hanem a letargia is. Inkább annak nevezném mint depressziónak. Nem kell megijedni és címkézni a dolgokat.
2020. okt. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De egyetlen pillanatra sem tud örömöt érezni az ember 3 hónapig? Ez nem betegség? Az ember több százszor érez egy nap.
2020. okt. 26. 13:03
 10/18 anonim ***** válasza:
Elmúlt.....lapozz
2020. okt. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!