Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyult vagy gyógyuló félben...

Gyógyult vagy gyógyuló félben lévő anorexiások! Ti hogyan küzditek le a félelmeteket?

Figyelt kérdés

Két éve evészavarom van, többször voltam kórházban, egy hónap után úgy éreztem jól vagyok, nem számoltam a kalóriákat.


Viszont egy idő után újra elkezdtem félni, és most pár hónapja számolgatok, méregetek, és vissza is jött a menstruációm, de egyszerűen úgy érzem ez már nekem nem megy, a suli mellett nincs időm. Minden étkezésre figyelni, számolni, lemérni. Egy csomó idő elmegy vele és sokszor energiám sincs hozzá.


Illetve nem akarok ehhez úgy kötődni, hogy csak magamnak főzök, senki más ételéből nem eszek, ha valaminek nem tudom a tartalmát akkor nem eszem meg stb.


172 cm vagyok, 52-53kg.


Tudom, kevés. Talán rá is venném magam a gyarapodásra, csak félek, hogy ez nem maradna abba, ha befejezném végleg a számolgatást.


Egyszerűen csak biztatás szeretnék, akik méregetés nélkül esznek, és tudják tartani nélküle a súlyukat.


Nagyon sokat jelentene.



2020. szept. 29. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
13%

Nem olyan kevés ez.

Én 175cm voltam 48 kiló, és meg sok anorexiás sem voltam.


Úgy hiztam fel, hogy kiraktam reggelire 1 vajas kiflit, meg a kakaót, azt mondtam magamnak, hogy ezt most megeszem.


Ebédre egy tányér kaja, és kész.

Vacsira szintén.


Ennyi. Nem kell gondolkodni.

2020. szept. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia sajnos egy betegség miatt lefogytam 56 kgra felmentem pedig 169 cm vagyok 24 éves nő.

Ne aggódj ne stresszelj.

Én nem méregetek nem számolok semmit a kezdetektől fogva. Csak arra figyelek hogy legyen meg a reggeli ebéd vacsora. Közötte valami gyümölcs. Az a baj nálam leginkább hogy inkább az édesség megy válogatok.

De tartom a súlyom. Ne a méregetésre pazarold az időd csak egyél az a lényeg. Jó a súlyod. Minden rendben lesz. Semmikép ne stresszelj próbálj ki olyan étrend kiegészítőket amik támogatják az idegrendszered jobb lesz az étvágyad is. Most nekem is javult. De hízni mindig nehezebb mint fogyni.

2020. szept. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért egy vajas kifli és kakaó nem sok. Plusz az a másik két étkezés sem hiszem, hogy olyan nagy dolog lett volna. Nekem napi ötször kell étkeznem.
2020. szept. 29. 17:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyi a napi kcal ad?
2020. szept. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Eddig 1700-1800 volt.
2020. szept. 30. 09:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt egy valamiről kell leszoknod, az a szamolgatas.


Talalj helyett mást.

Jársz a telon.

2020. szept. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel tisztában vagyok. Különben ezt a kérdést ki sem írtam volna.
2020. szept. 30. 13:11
 8/8 anonim ***** válasza:
64%
Kezd el izmot építeni! Szép leszel és formás, és ami a legfontosabb erősebb, egészségesebb!! Nekem ez segített, így többet mertem enni, és persze zsírt is szedtem fel, de sok izmot is:)
2020. okt. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!