Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jelenleg pánikbetegségre...

Jelenleg pánikbetegségre melyik a legjobb gyógyszer 2020-ban, hirtelen feltörő pánikok, ájulásérzésre, szédülésre, figyelemzavarra, fóbiákra?

Figyelt kérdés
2020. szept. 30. 22:50
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bármilyen út jó lenne, amiből ki lehetne ebből lépni végleg, mert felforgatja az egész életemet és minden nap egy kihívás főleg a szociális fóbia miatt...
2020. szept. 30. 22:51
 2/14 anonim ***** válasza:

Nincs legjobb, sőt nem is biztos, hogy a gyógyszer a legjobb megoldás. Mivel könnyen függővé válhatsz, és a gyógyszereknek vannak mellékhatásaik is. Akkor ajánlott, ha olyan mértékű a betegség, ha pszichoterápia vagy más nem használ. Általában egy antidepresszánst kombinálnak egy nyugató/ szorongásoldó készítménnyel. Nyugatónál a xanax/frontin a legelterjedtebb, de nem tudni, hogy hogy reagál a szervezeted rá, illetve hogy neked is a legjobb gyógyszer lesz.

Antidepresszánsokból többféle hatásmechanizmusú van, de bemásolok egy kutatást/összehasonlító eredményt.

"A metaanalízis a következő antidepresszívumok terápiás dózisainak hatását vizsgálta: bupropion, cita‐

lopram, duloxetin, escitalopram, fluoxetin, fluvoxamin, milnacipran, mirtazapin, paroxetin, reboxetin,

sertralin, venlafaxin. Elsősorban a reszponderek (a gyógyszeres kezelésre jelentősen javulók és a tünet‐,

és panaszmentessé válók) valamint a kezelést abbahagyó betegek arányára voltak kíváncsiak.

I. A mirtazapin, az escitalopram, a venIafaxin és a sertralin szignifikánsan hatásosabb volt, mint a

duloxetin, a fluoxetin, a fluvoxamin, a paroxetin és a reboxetin. A reboxetin kevésbé volt hatá‐

sos, mint bármelyik másik vizsgált szer.

II. A legjobban tolerálható gyógyszernek az escitalopram és a sertralin bizonyult: ezek szedését ke‐

vesebb beteg hagyta abba, mint a duloxetinét, a fluvoxaminét, a paroxetinét, a reboxetinét vagy

a venlafaxinét. A szerzők szerint hatásosság és tolerálhatóság tekintetében az escitalopram és a

sertralin jobbnak látszik a többi vizsgált antidepresszívumnál." Hatásosság, és tolerálhatóság szerint értékelve. Az escitalopram mindkét esetben elég jól szerepelt. De nem jelenti azt, hogy számodra is a legjobb gyógyszer lenne.

2020. szept. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Én is hasonló cipőben voltam mint te. Kb másfél hónapja szedek Scippa 10 mgot. Mellé Frontint. 1x 0,25 ezt napi 4ről vittem le. Mostmár talán jobban leszek. Türelmesnek kell lenni egyik napról a másikra nem lehet ebből kilábalni. Majd most fogok elkezdeni pszihologushoz is járni.
2020. okt. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jelenleg Rexetint szedek 15 éve, most a feléről 40 mg-ra emeltem, mert az a pánikbetegség ajánlott adagja. Köszi a meglátásokat.
2020. okt. 1. 18:17
 5/14 anonim ***** válasza:
Sertralint szedek, kiváló.
2020. okt. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

2-es

Ez honnan származik ?

2020. okt. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kérdező 15 éve renben minden ha szeded?
2020. okt. 2. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem igazán van rendben minden, egy folytába pánikolok és szédülök és el is rontok dologkat (bénázok, ügyetlen vagyok) a Rexetin mellett valamint szúró érzést is érzek néha a fejemben.
2020. okt. 2. 17:05
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor le kell cserélned. Azért 15 év az rengeteg. Változik a szervezet is.
2020. okt. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem a cypralex modernebb valtozatát írták fel. Nem ugrik be a neve.....nem váltottam ki. :/
2020. okt. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!