Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kellene szednem?Kihez,mily...

Mit kellene szednem?Kihez,milyen szakemberhez forduljak segítségért?

Figyelt kérdés

Enyhe figyelemzavar(iskolában és munkahelyen is okozott problémákat),régóta tartó depresszió,ami gyakorlatilag lassan le nullázza a cselekvő képességeimet,ház körüli munkák,munkahelyi teljesítő képesség,kötelességtudat hanyatlása,gondolkodási nehézségek,mentális állapot romlása,rendszertelen életvitel,szociális fóbia és pánikbetegség.


Ezek a problémáim,6 éve járok pszichiáterhez.az első szakemberhez 4 évet jártam,a másodiknál 2 éve vagyok.

először csak frisiumot kaptam éreztem hogy valamennyivel nyugodtabb vagyok de ugyanúgy nem jártam el sehová és a kedvem se lett sokkal jobb,pánikrohamok is megmaradtak,ezt durván 1 évig szedtem,utánna jött a cymbalta és a frisium ugyanaz történt mint előtte,semmi.

A mostani orvosom 2 éve felírt aurorixot nem bírtam szedni fulladtam tőle,azt mondta kár mert jó szer,akkor kaptam escitilt és frontint ami semmit nem ért,a frontint mikor beszedtem jó volt,de azzal nem vagyok kisegítve egy szociális fóbiánál hogy teljesen le vagyok tompulva,szinte beszélni sem tudok normálisan annyira el álmosít.

Akiknél voltam,vagyok mindkettő nagynevű orvos,semmi rosszat nem tudok rájuk mondani!Inkább én lehettem a hibás,többször voltam úgy vele hogy csak kapjak valami gyógyszert és mehessek innen...de most elhatározottabb vagyok.


Most ott tartok,hogy az utóbbi pár hónapban,fél évben megelégeltem az eddigi életemet,elegem van hogy 30 évesen én még mindig itt tartok,15-20 éve gyötörnek ezek a problémák,elég volt..és most újból elkezdtem járni az orvosomhoz,de most összeszedettebb gondolatokkal mentem az orvoshoz.A figyelemzavar és a csökkent teljesítő képesség végett panaszkodtam többet és azt mondta hogy az ELONTRIL nevű szer jó lehet,addig addig dolgozott bennem a pánikbetegség és csak utána néztem mi előtt bevenném,és én ezt lehet nem merem be szedni...


a fenti kérdésem kiegészíteném még azzal hogy akinek van tapasztalata az ELONTRIL nevű szerrel kapcsolatban,kérem ne tartsa magában,és esetleg ha van helyettesítő szer azt is árulja el legyen szíves.



2020. okt. 1. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg valamejik gyógyszernek be kell válnia. Minden rendben lesz.
2020. okt. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ffi vagy nő?
2020. okt. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Meg kellene, de míg nincs rendben az életem, minden nap találkozok a problémáim al így nehéz, de köszi 🙂

Én vagy a Dr? Én 30 éves Férfi vagyok, a mostani orvosom 55 éves Férfi, az előző orvosom meg 60 éves Nő.

2020. okt. 2. 10:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Van hogy egy csomó gyógyszert ki kell próbálni. De a kulcscsomón is mindig utoljára fogják meg a megfelelőt. Ritka akinek első beválik.

Ez kemény türelemjáték.

2020. okt. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod,hát az,türelem játék,csak az idő megy 6 éve próbálkozom és semmi eredmény.

Bár ez a 6 év nem volt túl produktív,csak néhány gyógyszert bírtam kipróbálni.

Aurorix-ról valaki halott már?Kinek mi a tapasztalata?

Én egyszer már nekirugaszkodtam,de nagyon kifulladtam ha bárminek neki fogtam,ziháltam,légszomjam volt tőle.Lehet még 1x meg kellene próbálni.

Az Orvosom szerint jó szer,ha nem szedem az Elontrilt(és nem nagyon szeretném) akkor az az alternatíva marad.

2020. okt. 2. 17:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Az elején sajnos mindenki szenved. Kicsit jobban mint ahogy a szedése elött ebből ered az hogy sokan azonnal leteszik és azt mondják méreg ne szedd csak rosszabul leszel. De ez nem így van. Ez azt jelenti hogy a gyógyszer dolgozni kezdett. Én tapasztaltam. Scippát szedek 10 mgot. Nagyon rossz állapotban voltam. Másfél hónapja szedem az elején borzalmas volt még a pupilláim is kitágultak. Hányingerem volt. Napi 4 pánikroham. Az ügyelet tanácsadói már a hangom is feleismerték. Ha rosszul vagy az elején szedj mellé gyengébb nyugtatót. A kezdeti mellékhatások azonban mikor múlóban lesznek akkor egyre inkább arra fogsz hasonlítani aki elötte voltál. Érdemes erről naplót vezetni. Aztán ha tudsz újra tömegközlekedni tb alapon igénybeveheted a pszihologussal való beszélgetés lehetőségét.

Lassan fogod tapasztalni minden nappal egy picikét leszel jobban szinte alig észrevehetően. De a változás nem jön könnyen.

Én kívánok neked sok erőt és kitartást hogy meggyógyulj.

2020. okt. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod,és köszönöm a jó kívánságokat! : )

És én is viszont kívánom,hogy gyógyulj meg.

2020. okt. 2. 18:39
 8/9 anonim válasza:
Nekem 7 éve kezdődött a depresszió. Olyan szinten,hogy már már az öngyilkosság gondolata forgott a fejemben. Igaz így visszagondolva elég nagy barom voltam mert orvoshoz nem fordultam.Szépen jöttek az impulzusok legjobb barátom öngyilkos lett, utána asszony lelépett, mamám eltávozott utána 1-2 évig annyit mozogtam 1 hét alatt mint más 1 nap alatt... aztán új asszony belépett az életembe mára van 1 fiam viszont csak 4 napja,hogy megláttam a vitango reklámját amit gyorsba vettem és azóta mint akit ágyúból lőttek ki. Teszek veszek mintha felturbóztak volna.Szinte kipattanok az ágyból és nagyon boldog vagyok. Az a baj nehéz leírni ezt az érzést.
2020. okt. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát akkor neked is kemény része az életednek,tiszteletre méltó hogy ebből ilyen jól ki tudtál jönni!Egyébként én öngyilkos is voltam,vagyis megpróbáltam sajnos,de szerencsére mikor meg gondoltam magam,nem sikerült annyira elrúgni a széket és rá bírtam állni,és ki bírtam hurkolni a nyakamról a kötelet...ennek már 11-12 éve azóta nem csináltam újra.


Igen ez is egy "gond", a jóban a rossz számunkra,hogy kevés emberrel lehet ezt megosztani,kibeszélni,mert szerencséjükre nem élték meg...

Nekem is van 2 bátyám mind kettőjüknél már van 2-2 család hála Istennek,én meg itt vergődök egy értelmetlen párkapcsolatban.

Eleinte még próbáltam nekik elmagyarázni,de kár volt,inkább hülyének néznek mint hogy megértsék,a fiatalabbik bátyámnak elsőre összejött a párkapcsolata,és gyakorlatilag természetesnek is veszi azt,engem meg kb hülyének néz,hogy mit csinálok hogy már a 7. párkapcsolatomban vagyok,meg sok mindené.Még egy nagy rúgás,főleg hogy mindig adtam a szavukra,de ha nekik van problémájuk,akkor a csapból is annak kell folynia...ez is biztos segít a depressziómnak..

őszintén örülök hogy neked sikerült!,én is kipróbálom amit írtál,köszönöm a válaszod!

2020. okt. 5. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!