Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érezhetem ezt?

Miért érezhetem ezt?

Figyelt kérdés

Most már egy jó ideje nem igazán tudok az érzéseimen kiigazodni. Szeretném kicsit bőven kifejteni, hogy mi aggaszt.

Egyetemista vagyok. Hétköznapokat kollégiumban töltöm, hétvégente hazamegyek általában, viszont már inkább csak 2 hetente, ahogy a tanulmányaim megkívánják. Furcsa, mert ha otthon vagyok, akkor egyetemen lennék, ha egyetemen vagyok, akkor pedig otthon lennék. Ez kimondva talán korántsem tűnik aggasztónak, viszont nagyon felkavarnak azok az érzelmek amik ilyenkor kijönnek belőlem.

A másik dolog, ami mostanában nagyon aggaszt, az maga a halál kérdése. Néha egyszerűen sírni tudnék, amikor rájövök hogy az élet mennyire törékeny, hogy bármelyik percben történhet bármi. Nagyon sokszor vagyok úgy, hogy valakivel beszélgetek, és megfordul a fejemben, hogy mivan akkor, ha most látom őt utoljára. Pedig nem történt halálesetet a közvetlen környezetemben mér régóta.

Néha indokolatlanul sok feszültséget érzek magamban, aminek nem tudom az okét. Gyakran pedig hatalmas haragot érzek magamban, de olyat, mintha a gyomromban gyűlne és nem tudnám megemészteni, és ilyenkor indokolatlanul másokon töltöm ki ezt a haragot...

Mit gondoltok, mi lehet a probléma? Alapvetően pedig nem gondolom hogy sok mindenen kellene stresszelnem, igazából most boldognak kellene lennem, ha a körülményeimet nézem, viszont valahogy mostanában mindennek csak a negatív oldalát látom, pedig ez régen közel sem volt így..



2020. okt. 4. 23:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Milyen érzelmek jönnek ki belőled? Amikre az első bekezdésben utaltál. A halál gondolatában mi az ijesztő? Az, hogy utána nincs semmi, vgay hogy elvesztesz valakit. Mitől félsz tehát, a haláltól, vagy mások elvesztésétől? A harag érzet és a feszültségérzet között van összefüggés? A boldognak kelle lenni dolog nem így működik, ha a bologságod semmi nem gátolja, akkor az leszel. Van valami amit nem veszel észre, ezért nem vagy az. Olyan nincs, hogy nem gátolja semmi, de mégsem vagy az, csak olyan van, hogy nem veszed észre.
2020. okt. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!