Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen gyógyszerekkel kezelik...

Milyen gyógyszerekkel kezelik a skizofrén betegeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A családban sajnos van ilyen beteg,akinek már húszon évesen megjelentek a tünetek és diagnosztizálva is lett. Jár pszichiátriai gondozásra,azonban nem tudom,hogy nem jól kezelik vagy csak nem használ a kezelés,de folyamatosan hallucinál,hangokat hall,össze-vissza beszél és stb,ami jellemző a skizofrénekre.Nem agresszív,de másokat bántó képzeletei vannak és mivel csak a szűk család tudja,hogy beteg a nagyobb környezete nem,így konkrétan vagy elhiszik neki ezeket a képzelgéseket vagy csak bolondnak titulálják.

Ha nektek van ilyen a környezetetekben,tudjátok,hogy miket szedetnek rá?

Azt tudom,hogy kedély javítót kap(citapram) ,mert depresszióval is társul,illetve xanaxot is szedetik vele napi 2x,enélkül aludni se tudna.

Mellékesen pár éve éve azt hallucinálta,hogy az orvos azt mondta szedje be az összes gyógyszert...mentőt kellett hívni,de szerencsére túlélte..máig állítja,hogy a doktor mondta. Azóta ilyen öngyilkos dolgok nem fordultak elő ennyi a javulás.Most csak mindig megfog halni úgy érzi..:/ Meg üldözik,megakarják ölni,meglopják, kinevetik...és a stb.

Mennyi az esélye,hogy öröklöm vagy majd a gyerekeim?

33 éves vagyok..gyerekeink még nincsenek,de szeretnénk a jövőben.A családban más nem ilyen beteg.Az illető gyermekei sem. Nekem ő a nagyszülőm.


2020. okt. 5. 09:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Haloperidol
2020. okt. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!