Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek depressziós tünetek?

Ezek depressziós tünetek?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon furcsán vagyok. Én voltam az, aki világ életében nem nagyon hitt a mentális betegségek létezésében. Azt hittem, hogy az emberek csak bemagyaráznak maguknak dolgokat. Szerintem ez most ütött vissza.

Az egész 10.osztály elején kezdődött (idén végzős vagyok).

Akkor kezdtem el talákozgatni meg beszélgetni egy lánnyal, ő lett az első nagy szerelmem, de végül a “töketlenségem miatt” nem lett belőle semmi (nem mertem lépni.)

Mivel el mondtam neki, hogy annak a tanév végén elfogok költözni külföldre (USA) egy évre, nem is erőltette, mert nem akart kötődni hozzám.

A gond itt kezdődött. Nem tudtam túl lépni rajta, egy évig beszélgettünk, de csak barátokként.

Majd mielőtt eljött volna a költözés, találkpztunk, majd (sajnos) végre elmondtuk egymásnak, hogy hogy is érzünk egymás iránt.

Majd miután kiköltöztem, 2-3 hétre rá összejött egy sráccal, elhihetitek, hogy milyen rossz érzés volt. Az egy év letelt, nem volt rossz, de a sok magány néha nagyon kiborított. (Cserediákprogramon voltam egy családnál egy évig.)

Majd ott kint kb. ugyan ez volt a helyzet, egész évben a padtársammal (lány) nagyon megvoltunk, de barátja volt. Az utolsó két-három hétben elhívott mozizni (miután szakított a barátjával), majd elkezdtünk kavarni.

Hasonló helyzet, én hazajöttem Mo.-ra, ő összejött egy sráccal pár hétre rá, azóta is együtt vannak lassan másfél év azt hiszem.) el sem mondta, csak miután kirakta a “boldog 3 hónapot”

Azaz gyakorlatilag 2/2 “barátnőm” csalt meg.

Itthoniaknak, először nyomás hatására, de elkezdtem azt hazudni, hogy lefeküdtem azzal az amerikai lánnyal (először ivós játékoknál, az “igyál ha már szexeltél így meg úgy”, nekem ciki lett volna elmondani, hogy még szűz vagyok majd 19 évesen). Hozzátenném, nem vagyok magam szerint “csúnya”, igényesen öltözködöm, sok barátom van, nem vagyok népszerűtlen az osztályban/suliban.

Azóta egy lány volt, akivel dumálgattam, de az egyáltalán nem volt komoly. Lassan másfél év telt el, azóta, hogy lett volna bármi nemű kontaktusom lányokkal. (Félek a csalódástól, és sosem találok “megfelelőt)


Szombat este egy osztálytársam tartott házibulit, és a legelső lány ott volt (osztálytársam jó barátnője)

Azóta szakított a srcáccal, akivel annak idején összejött (de ennek csak pár hete)

A hülye ivós játékoknál pedig végig néztem, hogy iszik különböző párkapcsolatos kérdéseknél, pl. szexelt-e már ...pózban, és belegondoltam, hogy ha annak idején nem vagyok hülye, én lettem volna a sok kérdésen. Nyomasztó, hogy neki ő volt az első igazi barátja, és nem én) valahogy a mi “ügyünk is feljött”, (igyál ha már smároltál a jelenlevők közül valakivel)

Amúgy a lánnyal nem beszéltem sokat, csak pár szót, meg ő korán leitta magát, és elaludt.


Azóta nagyon fel vagyok kavarva, mert még mindig tetszik egy kicsit, de ha belegondolok, hogy mit tett velem, akkor megint mérges leszek. Nem tudom, hogy mi legyen, de gyötrődök. Szerintem csak azért, mert ő volt az első nagy Ő, akit elengedtem.


Ezek már halmozódtak bennem egy ideje, ezért a suliba próbálok temetkezni, rengeteget tanulok, matekozok, matekos meg fizikás videókat nézek szabadidőmben, amikből nem értek sokat. A jegyeim pedig romlanak. Napi 4-5-6 órát töltök az íróasztalomnál, de így is csak 3mas 4eseket írok. Régebben ugyan ennyi anyagot negyed ennyi idő alatt tanultam meg.

Az edzéshez sincs motivációm, a sulira fogom, hogy nincs időm, de valójában kedvem nincs.


Plusz ez a szombati nagyon rátett es lapáttal. Ma nem mentem suliba, mert össze akartam magamat kapni (nem vagyok beteg, csak anyukámnak bekamuztam valamit)


Kérlek segítsetek!


18/f

(Bocsi ha hosszú, de ki kellett adni magamból)



2020. okt. 5. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Senki nem csalt meg. Együtt se voltatok. "Kavartatok". Mit vártál? Hogy majd élete végéig fog várni rád?

2.Ezt eléggé túldramatizálod.

2020. okt. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem depressziós tünetek. Ezek olyan érzések, amiken mindenki átesik az életben, mert elkerülhetetlenek.

18 éves vagy, mindjárt egyetemre mész, ér majd egy csomó új inger, megismersz sok új embert, és ezek elmúlnak. Mindenkinek összetörik a szívét legalább egyszer (ezt pedig nem is gondolnám "klasszikus" szív-összetörésnek, inkább csak zavar, hogy más feküdt le velük először, és nem te).

2020. okt. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Bocsi, most valószínűleg nem fogok segíteni. Mikor elkezdtem a kérdésedet olvasni rendesen megijedtem, brutálisan hasonlít a sztorid, helyzeted úgy összességében az enyémhez. Teljesen ugyanabban a stílusban fogalmaztad meg, ahogyan én is tettem volna...
2020. okt. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit túlgondolod a dolgokat, legyél lazább, de tényleg, hát mi a viharért nem lehet úgy élni, értékelni az életet, hogy basszus, kint életm egy évet az USA-ban, de menő már, minden csaj csessze meg :)! A csajoknak amúgy az jön be, ha valakinek megvan az erős önbizalma. Nem a nagyképűsége, félreértés ne essék, a kettő nem ugyanaz. Higgy magadban, és ne agyalj a csajokon, mert ennyi idősen manipulatív kis pina majdnem mind. Én is az lennék, ha még ilyen fiatal lennék :). Nem éri meg agyalni rajtuk, túlgondolni, vagy túl sokat remélni egy-egy szó vagy tett miatt. Sok lány a saját hiúságát legyezgeti az olyan fiúkkal, mint te is vagy. Vagyis aki most vagy. Nézd meg a Nem kellesz eléggé c. filmet, van benne egy ingatlanügynök karakter, na az vagy most te.
2020. okt. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!