Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet még normális életem...

Lehet még normális életem öngyilkossági kísérletekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Akkor kezdődtek a bajok mikor ott kellett hagynom az általánost. Addig minden oké volt, bár ott is szekáltak, de legalább egy helyen voltam és sokáig ismertem a többieket. Mikor szakközépbe mentem, olyan szakmát választott a család amit utáltam, de döntésképtelen voltam. Ott pánikrohamok törtek rám, kialakult egy ellenség is, egész osztály megutált valamiért és cikizett. Sok bántalmazás ért ott. Sokszor meglógtam onnan és elbuszoztam vagy metróztam a napot, csak ne kelljen ott lennem köztük, első hetekben eszembe se jutott ez, csak egyszer, hogy "mi lenne ha ma nem mennék be, nem kéne szembenéznem velük?" ez a gondolat volt bennem és szó szerint emlékszem rá. Azóta folyton lógtam, néha napján metró elé akartam ugrani, máskor meg hídról akartam. Sokáig ez ment amíg itthon nem szereztek tudomást róla. Ebből a suliból mentem egy másikba ahol viszonylag oké volt, de sajnos az előző suliban ért szekálások miatt kényszerképzetem lett és bebeszéltem, hogy biztos rajtam nevetnek, melyik közülük a fővezér, tornán se mertem átöltözni, mert szégyelltem magam. Ezt is otthagytam és itt is lógtam sokat. Ebben az időszakban sokat vagdostam is magam, de nem vészesen. Utána valahogy sikerült kizökkenem és találnom normális sulikat és folytatnom az életem. De valamiért családom többször is felhozza "úgy mint amikor öngyilkos hajlamaid voltak?" és hasonló beszólásokat mondanak teljesen más témában is. Mai napig is fejemhez vágják, pedig próbálom elfelejteni. Sokszor annyira felébresztik bennem az emlékeket, hogy már fognám a kést és vagdosnám magam. Azóta sajnos nem múlt el a meg akarok halni érzet, mert utálom magam meg semmit nem értem el szinte az életben. És még kísértenek az emlékek is. Néha elgondolkozok azon, hogy miért kellett megszületnem és ilyeneket tapasztalnom mikor 23 évvel ezelőtt nem léteztem és semmi problémám nem volt. óvódától kezdve értek ilyen szekálások ami miatt erősen szociális fóbiás lettem és szorongó illetve visszahúzódó lettem. Egyszer volt rendőrségi meglátogatás is, mert kiskorú voltam és elbeszélgettek velem azt ennyi. SŐt voltam pszichiáternél is mert szüleim aggódtak és azt gondolták valami betegségem van, de az orvos legyintett és mondta "ez normális ilyen korban..."Már sporttáskában is összecsomagoltak nekem ruhákat, hátha bezárnának oda. Ez eléggé megviselt. Azóta viszonylag normalizálódott az életem. De sajnos a szorongásom miatt nagyon rég nem tudok megmaradni egy munkahelyen sem. Szüleim sürgettetnek, de remegek ha el kell indulnom bárhova. Sokszor lemondok interjúkat, mert egyszerűen túl nagy a nyomás rajtam. Mit tanácsoltok? El tudom egyszer majd felejteni ezeket az emlékeket, vagy lehet normális életem ezekkel? 23L



2020. okt. 6. 07:13
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Keress dilidokit magadnak.
2020. okt. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem lehet normális életed. Nem mondanám, hogy ezt el kell felejtened, ez is megtörtént az élettörténeted része. Ehhez kéne neked még pluszban pozitív tapasztalat. Én úgy értettem régen azért akartál öngyilkos lenni mert piszkáltak. Most viszont azért szeretnél, mert úgy érzed nem értél el semmit, túl nagy a nyomás. Menj el az állásinterjúkra. Gondolj bele, ha elmész akkor lehet sikerül és lehet nem. Ha nem mész el tuti nem vesznek fel. Ha nem mész el az nem stresszel. Tehát valójában egy olyan dolog miatt stresszelsz (mert gondolom azon stresszelsz, hogy nem sikerül) ami ha véletlenül rosszul sikerülne, olyan következménye lenne, amitől nem félsz, ha más az oka. Hiszen ha az az oka annak, hogy nem vettek fel, hogy nem mentél el, akkor nem stresszelsz. A munkában mitől félsz? Az emberektől vagy a teljesítményed minőségétől? Esetleg mindkettő? Hogyan mondjam, ha nem mész el és nem szokod ezt, akkor ugyan így marad. Picit olyan ez, mint amikor középiskola előtt félsz nyolcadikosként, hogy bakker tuti borzasztó nehéz lesz. Mert arra alapoz, amivel a nagyok beijesztették. Aztán belejösz. Te is ilyesmi vagy, a korábbi negatív tapasztalataidra alapozol, ami persze normális, mindenki így lenne vele. Én szerintem most neked arra mindenképp szüksédn van, hogy valami sikered legyen. Hogy nem tudom, már az is az, ha egy hónappal többet kibírsz egy munkahelyen. Amúgy az meg hasznos ha összegyűjtöd, melyik munkahelyedről miért kelett elmenned, mi volt a gond. És ezeknek mi volt az oka.
2020. okt. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azta 2-es Köszii.

Elég lényegretörő volt az irásod.

A héten remélem sikerül összehozni egy interjút, és megpróbálok elmenni rá. Mert eléggé levagyok égve pénzzel. Meg itthon se csinálok semmi hasznosat szinte, bosszant már hogy sokat alszok. De nem tudok ébren maradni-

2020. okt. 6. 22:27
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
2-es vagyok) Menj el, és mondd el milyen volt. Jegyezd meg, hogy igazából ha elmész rá, már sikerült haladást elérni, még akkor is ha nem vettek fel. Szurkolok :)
2020. okt. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nos ma is elmentem és hát nem találtam oda, mert össze vissza vezetett a térkép, de már az is önbizalmat adott, hogy már elindultam oda. Úgy érzem, innentől már nem gond elindulni az interjúra :).
2020. okt. 6. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!