Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kiújult volna a pánikbetegségem?

Kiújult volna a pánikbetegségem?

Figyelt kérdés

2012-ben pánikbeteg voltam amire gyógyszert is szedtem 1 évig.

Sajnos most úgy érzem,hogy újra előjött nálam ez a betegség. Kb 3 hete kezdődött minden ugyanazokat a tüneteket éreztem mint régen. Nem tudtam mély levegőket venni a szívem elkezdett hevesen verni szédültem ájulás kerülgetett halálfélelmeim voltak. Azt hittem,hogy itt a vég és fél órán keresztül eltartott egy ilyen pánikroham. Nekem nagyon sok tünetem van többek között zsibbadás a kezeimben nyugtalanság és úgy érzem sokszor mintha elnehezedne a mellkasom meg az egész testem. Borzalmas érzés ez amit én átélek most már nap mint nap. Van mikor jobban vagyok aztán csak váratlanul lecsap rám egy pánikroham és nem tudom akkor mit tegyek. Nem akarok újra gyógyszereken élni. Nem hiszem el,hogy nincs más megoldás erre csak a gyógyszer. Voltam orvosi vizsgálaton is EKG-t is csináltak és mindent rendben találtak a szívemnek nincs semmi baja. Meg mostanában azt vettem észre,hogy a bal kezem gyenge meg néha fáj is és ez nagyon rossz érzés. Tegnap éjjel is pl arra riadtam fel,hogy nem éreztem a bal kezemet vagyis az ujjaimat annyira elvoltak zsibbadva. Megijedtem és felugrottam az ágyból utána meg elkezdett hevesen verni a szívem de nem sokáig tartott ez a rosszullét. Utána jobban lettem és a kezemet is éreztem. Nem tudom mit tegyek de az orvos az javasolta,hogy menjek el pszichitárhez vizsgáltassam ki magam. Ti mit tanácsoltok nekem? Van más megoldás a gyógyszer helyett?


2020. okt. 6. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A pánik nem igazi betegség, hanem ezzel jelzi a szervezet, h feszült az idegrendszered. Ha megnyugszol, akkor elmúlik, de ha pl 5 év múlva sokat stresszelsz, akkor megint előjön. Rengeteg gyógyszermentes módszer létezik a nyugalom visszaállítására, a teljesség igénye nélkül: könnyű sportok, pihenés, relaxálás, meditálás, kellemes- nyugodt hobbik, kisállatok gondozása, nyugodt filmek, könyvek, zenék, szex-szerelem- gyöngédség, barátok, béke, béka, humor.:)
2020. okt. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De hogy lehet ezeket a rosszulléteket megállítani,hogy ne jöjjön elő? Hiszen már reggel arra kelek,hogy a kezemet alig érzem és egész nap kitart.
2020. okt. 6. 08:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Van más megoldás a psziterápia. Minimum egy év.

Azonnal semmitől nem leszel jobban a gyógyszertől sem. A nyugtatókkal meg nagyon kell vigyázni mert hamar rá lehet szokni.

2020. okt. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A megoldás valóban a pszichoterápia. Mélylélektani terápiával (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi módszerek) kb. 8-10 terápiás óra.
2020. okt. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszer nélkül előjön előbb-utóbb mindig újra. Az az 1 év meg egyébként is nagyon kevés volt.
2020. okt. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5 ös akkor mégis hány évig kellett volna gyógyszereken éljek? Szerintem a gyógyszer nem megoldás valami mást kéne kipróbálnom. Én is a pszichoterápiára gondoltam hátha az hatásosabb lenne. De nem tudom,hogy Tb alapon is van ilyen terápia vagy kizárólag pénzes? Mert nekem nincsen sajnos kidobni való pénzem ilyen kezelésekre. Amúgy is 2 éve már nagyon stresszes az életem történt sok dolog ami miatt ez a betegség újra előjött nálam.
2020. okt. 7. 07:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem megoldás? 13 éve szedem, kutya bajom. De még ha nem is akarod ennyi ideig szedni, negyed év, mire beáll, legalább 1 év szedés és fél év, amialatt nagyon lassan leteszi az ember. Ez egy szervi betegség.
2020. okt. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van akinek az agya nem működik úgy mint az átlag embereknek. Simán lehet hogy neked sem és ha fejen állsz sem leszel jól csak gyógyszertől.

Ha én csak szemüveggel látok jól akkor mivan? Életem végéig hordani fogom mint ahogy az antidepit is életem végéig szedni fogom mert nem vagyok hajlandó elviselni a szorongást és meghaltam volna gyógyszer nélkül mert minden felborult nálam, enni sem tudtam se inni összevissza menstruáltam egy hét alatt le fogytam 6 kilót.

Ha te szenvedni akarsz meg kifogásokat hogy bármit csak gyógyszert ne, ámen, szenvedjél a te dolgod. De a hosszantartó kezeletlen pánik vagy szorongás, depresszió sokkal súlyosabb betegségeket hoz elő minthogy ha bogyókon élsz.

2020. okt. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!