Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek depressziós vagyok?

Szerintetek depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

7 hetes a babám és nagyon hasfájós szegényke, ezért sokat is idegeskedek hogy nem igazán tudok segíteni rajta ha szenvedni látom. Ez által rossz anyának titulálom magam.. Meg ha egyedűl vagyok a kicsivel sokszor magányosnak érzem magam, pedig boldognak kellene éreznem magam. Ha van mellettem valaki, családtag, férjem akkor igazából semmi bajom. De ha egyedűl vagyok elővesz ez a depis hangulat.

Szerintetek kérjem szakember segítségét a problémám miatt, vagy ez az érzés idővel elmúlik?



2020. okt. 6. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Szerintem jó anya vagy, és ne hibáztasd magad ezért. Vannak készítmények hasfájós babáknak, kérd a gyerekorvostól.


Szerintem ha "társaságban" nincs rossz hangulatod, akkor próbálj több időt tölteni velük.

Helyedben én még nem mennék pszichiáterhez.

De beszéld meg a családoddal és esetleg a védőnővel (ha jó fej), hogy ők mit gondolnak erről.

2020. okt. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Én is hasonló cipőben járok, 5 hónapos a babám, nálam még mindig fennáll ez a magányosság érzése dolog.

Szerencsére nálunk nem hasfájós, semmi gond nincs vele.

Szimplán félek, hogyha egyedül vagyok valamit nem jól csinálok, ezért jobb ha van mellettem valaki, aki támogat.

Én nem kértem segítséget, őszintén nem is tud erről senki.

Remélem idővel elmúlik.:)

2020. okt. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nyugtató válaszokat 😊

Nekem is van ilyen mint neked 2-es, hogy én is félek hogy valamit rosszúl csinálok, vagy éppen lemaradt a fejlődésben, de tudom minden baba más, más ütemben fejlődik.

Az az érdekes ebben a magány érzésben, hogy mikor terhes voltam akkor is ennyit voltam egyedül mert mindenki dolgozik körülöttem, de mégsem éreztem magam magányosnak. Most meg mióta megszültem elég sűrűn van ez. Azért tettem fel a kérdést hogy lehetséges hogy ez valami szülés utáni depresszió lehet?

De remélem hogy hamar túl leszek rajta és felhőtlenűl élvezhetem a gyerek nevelést :)

2020. okt. 6. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!