Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lesz valaki kényszeresen...

Mitől lesz valaki kényszeresen perfekcionista?

Figyelt kérdés
Úgy érzem senki nem ért meg ezzel kapcsolatban. Csak akkor vagyok “nyugodt”, ha mindig minden a terv szerint megy, ha mindig mindenből az extra maximum van kihozva, évekkel ezelőtti eseményekkel, szervezéssel kinzom magam, hogy mit kellett volna másképp csinálni, hogy a lehető legjobb legyen minden. Ha döntéseket kell hozni, jön a sírás, a gyomorgörcs, mert képtelen vagyok elviselni a felelősséget, hogy rajtam múlik, húha tökéletes lesz-e valami. Pedig bipolaris vagyok es szorongó, szóval hoztam mar nagyon rossz döntéseket is, ez a tudat egesz nap kínoz. Úgy érzem, ha ez elmúlna már nem is en lennék, mert annyira a személyiségem része. Az állami pszichológust otthagytam, semmit nem csinalt velem.
2020. okt. 6. 11:44
 1/7 Phoney ***** válasza:
100%

Rendszerint attól, ha gyerekkorban elhitették vele, hogy ő kevés. Ebből szokott születni a kényszer, hogy csak akkor lehetsz elég jó, ha tökéletes vagy és mindent tökéletesen csinálsz.


Egyébként a tökélyt keresni szép dolog, végül is természetes emberi igény, csak azt kell megtanulni elengedni, hogy magadban és a tetteidben akard megvalósítani. Igen, ez a személyiséged része, nem lehet kivágni, de át lehet dolgozni.

2020. okt. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy miért törekedsz a döntéseknél a tökélyre? Azért mert mások szerinted elvárják, vagy te magad várod el?
2020. okt. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából a kényszerességet örököltem is, több mentális beteg is van a családban. A mamám nevelt sokáig, szeritem ő egy kicsit nárcisztikus, dicsekvő típus, csak az 5ös volt a jó. En magam törekszem a tökéletességre, más nem várja el, viszont a látszat nagyon fontos.
2020. okt. 6. 22:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvasnám.


Nekem otthon azt mondták, hogy bármilyen jegyet hozok, szeretni fognak. Ettől függetlenül nem voltam egy naiv gyerek, és éreztem, hogy azért mégiscsak akkor szeretnek igazán (na jó, ez így nem igazi szeretet, de értsétek jól), ha valami nagyot alkotok.

2020. okt. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Szóval akkor a látszat fontosabb mint a tökéletesség? Ha más annak látja, de te tudod, hogy nem az, akkor azzal elégedett vagy?
2020. okt. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az eletemmel kapcsolatban sokkal fontosabb a látszat es az instagram, mivel depressziós es szorongó vagyok, így en magam úgysem élvezek túl sok mindent... de az, hogy az életemből ki legyen hozva a maximum, vagy a munkámból, az nagyon fontos es ha úgy érzem nincs kihozva, akkor megőrülök es mar nem is akarok csinálni semmit. Álmatlan éjszakáimon azon gondolkodom, hogy mit kellett volna másképp csinálni 4 évvel ezelőtt, hogy hátha jobb lett volna, ha valamit másképp csinálok. Ezek kényszeres gondolatok.
2020. okt. 6. 23:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Pontosítok, mert közbe valaki még írt, és nem láttam. Én az 5-ös és 2-es vagyok. 4-es nem én voltam. Szóval az előző vagyok nem stimmel. És milyen neked a tökéletes élet?
2020. okt. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!