Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetnék rajta?

Hogyan segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm aki depressziós és vagdossa magát.

Én is depressziós voltam de már jól voltam. De már nem vagyok jól. Visszahúz engem a sötétségbe. Szakemberre lenne szüksége de nem megy mert attól fél hogy bezárják a zárt osztályra és agyongyógyszerezik.

Mit tudok tenni? Barátaim szerint hagynom kéne de nem tudom megtenni.

Tényleg megtörténhet az a dolog ha szakemberhez fordul?



2020. okt. 6. 16:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem történhet meg, bezárni nem tudják. Javasolhatja a pszichiáter, hogy feküdjön be az osztályra, de hogy ezt megteszi-e, az az ő döntése lesz. Kényszergyógykezelés elrendelése bíróság hatásköre, és csak akkor teszik meg, ha valaki egyértelműen közveszélyes vagy nem beszámítható.


De pszichológus is van a világon, az gyógyszert se írhat fel, csak beszélget. Mondjuk ha magánúton megy az ember pszichológushoz az pénzbe kerül, ingyen csak a kórházi van, de ahhoz a pszichiáteren keresztül vezet az út.


Ne add fel, nekem is van egy barátom akit évek óta győzködök, hogy menjen orvoshoz a szorongásával, de nem akar, szóval tudom miről beszélsz. Próbáld meggyőzni, mert egyértelműen segítségre van szüksége, elsősorban pszichoterápiára (a vagdosás abbahagyására az fogja tudni csak rávenni, a gyógyszer nem).

2020. okt. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!