Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mièrt gondolják azt sokan,hogy...

Mièrt gondolják azt sokan,hogy mentális beteg nem vállalhat gyereket,meg bántja a másikat?

Figyelt kérdés
Azèrt tettem föl ezt a kèrdèst,mert sokat olvasok ezzel a tèmával kapcsolatban hozzászólásokat,amik inkább negatívak a ,,betegekkel" kapcsolatban.Csodálkozok ezen az egèszen,mert 6 ève kezeltetem magam èn is mentálisan.Szedek gyógyszereket,járok pszihológushoz.Mindent segítsèget elfogadok,ès az orvosom azt mondta,hogy le a kalappal,ahogy gondoskodom a gyerekekről.Nem vagyok panaroid,ès aggresszív sem.Esetek többsègèben nem így van?

2020. okt. 7. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Te az üdítő kivételek közé tartozol.

A többségüknek még betegségtudata sincsen. Kezeltetni pláne nem akarják magukat.

La a kalappal előtted!

2020. okt. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Azért nagyon nem mindegy,hogy egy skizofrénról vagy egy enyhébb depresszióról van szó.

Rendőr férjem talàlt helyszínen a sütőben csecsemőt..a nő mentális beteg volt.

2020. okt. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

A mentális betegségről,általában mindenkinek a súlyosabb esetek jutnak eszébe. Ilyenkor tényleg nem igazán való a gyereknevelés, mert ha jól is lesz az illető ideiglenesen,bármikor vissza eshet,gyakori a hullámzás az állapotok között. Sokkal nagyobb az esélye egy esetleges bántalmazásnak mert sokszor a gyógyszert sem szedik és nincsenek tisztában azzal ha betegek. Persze kivétel itt is van,csak nagyon kevés.

Én 22 éve vagyok beteg,depresszió,szorongás,pánik. Gyógyszert szedek,gyereket nevelek. Nekem a doki se tiltotta a gyerekvállalást,annyi,hogy a gyógyszereken kellett módosítani a terhesség alatt,hogy a babának ne legyen baja :) Az előítéletek miatt nem is mondom senkinek az állapotomat.

2020. okt. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Azért, mert mindenkinek az extrém esetek jutnak eszébe először.
2020. okt. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bipoláris vagyok
2020. okt. 7. 16:58
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

Én pánik beteg vagyok és 7 éves gyerekem van. Szedem a gyógyszereket. Eljárok a kontrollra.

De egy kistestvért még szeretnénk. Engem is bántottak már ez miatt hogy minek "szaporodok" hogy a gyerekem is beteg legyen?

Van aki meg azt mondja hogy nemis kellene nekem gyógyszer én beképzelem csak ezt a betegséget ilyen betegség nincs. Stb.. Az emberek szeretik ha tudnak valakire mutogatni. Addig se kell a saját bánatukkal foglalkozniuk. Ez így volt meg ígyis lesz mindig.

2020. okt. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
97%
Nekem megoldotta az élet úgy, hogy már elébe kapcsolatom sem lehet, annyira sok a gond... de ha lehetne sem vállalnék gyereket soha. Tudom, hogy alkalmatlan vagyok rá, plusz nem akarnám, hogy örökölje a hajlamot. En is örököltem, borzalmas, amikor az egyik szülőd mentális beteg, a másik pedig nem fogna fel azt, hogy mi a helyzet.
2020. okt. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
97%
Nekem 3 fiam van. Néha azt gondolom, hogy nem kellett volna gyereket szülnöm. Imádom Őket, járok terápiára, a környezetem azt mondja, hogy kiegyensúlyozottak a gyerekeim, a dilidokim szerint többet nem tudnék tenni értük, mint amit megteszek. De az én fejem fölött folyton itt lóg például az öngyilkosság gondolata.Illetve más egyéb gondjaim is vannak. Azt hittem, ha jârok terápiára jobb leszcsak sajnos sintéreket fogtam ki, akik nem megfelelően kezeltek. Végre találtam egy jó pszichológustde az előzőekkel sutba ment 10 évem. És amúgy meg az derült ki, hogy sokkal lassabb a változáshoz a folyamat, mint gondoltam.
2020. okt. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!