Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne ebből kitörni?

Hogyan lehetne ebből kitörni?

Figyelt kérdés

Tavaly elég erősen kényszerbeteg voltam kényszergondolatok és cselekvések annyira hogy már azthittem belehalok jártam pszichológushoz+pszichiáter

akik valamelyest tudtak segiteni azonban az igazi változást hosszú idő és "rádöbbenés" hogy van fontosabb dolog is mint a gondolataink...


általában régebben ahogy mostanában is rám tör egy gondolat és elkezd "bántani" max 2 hetet szoktam rajta töprengeni..


azonban most itt van egy valódi jelenet a múltból ami már 3 hónapja kisért egyfolytába.

nem tudok rendesen aludni rémálmaim vannak, ordibálok ha rámjön ez a gondolat, nagyon elkezd fájni a fejem, sirógörcs stb.

egyszóval igazából kikészültem/kikészülök.

dilemmázok magamba erről mindig mondom "magamnak" hogy engedd el ezt a dolgot.

de a legvégén nem birom elengedni.

én próbálok ezen túllenni de ez nem fog menni azthiszem.

nem tudom mit tehetnék bánt ez a régi dolog ami történt velem a múltban, nagyon erősen bánt és nem tudok mit tenni vele.

Próbálok megbocsájtani (mert itt erről lenne szó) annak aki bántott de ez elég nehéz dolog.

Régent történt a dolog 5 éve de most 3 hónapja csapódott le bennem "igazán" tudtam régen is hogy megtörtént de nem foglalkoztatott most pedig egyenesen megöl..


és ugye ez a kettő egybevág kényszergondolat+ez a sérelem a múltból.


az a gond hogy annyira sértett engem ez a dolog hogy nem tudok kimászni ebből.

mit tehetnék?

hogyan bocsájthatnék meg?

Én hiszek Istenben és hogy meg kell bocsájtanom de egyszerűen nem megy!


ha tudtok linkeket a sérelmek feldolgozásáról, megbocsájtásról vagy csak bármit ami legalább eltereli a gondolataimat erről..



2020. okt. 7. 21:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Kiújult a kényszerbetegséged, vagy sose múlt el igazán. Vissza kell menni az orvoshoz. Vannak dolgok amiket nem kell szénné elemezni, de ha nem tudod elengedni, az tényleg beteges.
2020. okt. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!