Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szédülés, imbolygás és ugráló...

Szédülés, imbolygás és ugráló kép előttem. Mentális vagy szervi?

Figyelt kérdés
Mindjárt egy hete, hogy el kezdtem szédülni. Megjártam a fülészetet, neurológiát, háziorvost, noha sehol semmi (CT-t vagy MR-t nem voltak hajlandóak csinálni). Egyszer kicsit jobban érzem magam aztán megint visszaesek és kikészít az érzés. Érzés leírása: olyan, mintha a fejem húzna valamerre mikor sétálok, vagy forgolódom. Kimegyek az utcára, és olyan "idegesen" látok magam előtt mindent. Olyan, mintha nem tudnék nyugodtan körbenézni, hanem gyorsan ugrál a "kép" amit látok. Elegem van, hogy jár a kép előttem, ha megmozdítom a fejemet. Bevásároltam rengeteg mindent, amit természetgyógyász is javasolt, plusz betagent is szedem. Egyik nap úgy éreztem, mintha jobb lenne, majd utána folytatódik ez a rémálom. Kaptam tornagyakorlatokat is, de nem tudom érnek-e valamit. Gonoltam futok egyet, meghajtom magam de nem merek elindulni sem, ugyanis a boltig szörnyű volt elsétálni...kezd elegem lenni. 28/F

2020. okt. 9. 14:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen akkor szokott lenni, ha legyengült az immunrendszerem. Nem tudom, miért így jelez a szervezetem, de tavasszal, ősszel gyakran van ilyen gondom pár hétig. Olyankor szoktam picit nagyobb dózisban multivitamint szedni. Nem biztos, hogy nálad is ez a gond, de egy próbát megér, ártani nem tudsz vele. És semmiképpen ne terheld magad most, próbálj pihenni, lazítani picit.
2020. okt. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nekem stresszesebb időszakban szoktak hasonló tüneteim lenni. Kicsit olyan, mintha részeg lennék, pedig nem ittam már évek óta. Neked is hasonló?
2020. okt. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ez a részegség dolog ez hasonló, igen! Vagy ehhez tudnám hasonlítani, vagy ahhoz, hogy alacsony a vérnyomásom. Persze nem alacsony, mert mérem és rendben van a 120/70-nel.
2020. okt. 9. 18:03
 4/18 A kérdező kommentje:
Sőt, néha azt is megfigyelem, hogy a szívem lüktetésével mozog minden, ha egy pontra nézek.
2020. okt. 9. 18:28
 5/18 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nekem is rendben van a vérnyomásom, és elméletileg nincs semmi szervi problémám sem (vagy legalábbis idáig nem derült ki). Viszont az elmúlt egy-két hét elég stresszes volt, és pár napja nekem is újra előjött ez a szédelgés...
2020. okt. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szia! Velem is hasonló a helyzet. 8 hónapja tart. Elején csak szédülés, fura látás, most már fejfájás, tompultság is. Elvileg lehet migrén is, ami ezt okozza. Eddig még nem tudta megmondani senki sem, hogy mi az oka, pedig rengeteg orvosnál voltam, tucatnyi vizsgálaton. Néha jobb, néha rosszabb. Amit észrevettem, hogy az időjárás hatással van a tünetekre. Elvileg segíthetnek a migrén megelőző gyógyszerek, mint a Sibelium, de még nem próbáltam. Durva, hogy lassan 9 hónapja tart, bár olvastam olyat, akinek 3 év után múlt csak el, mikor elkezdett gyógyszert szedni. Nagyon sok féle migrén van, ami ijesztő tüneteket tud produkálni. Kitartás neked, ha esetleg kiderül, hogy mi okozta, akkor leírod? Nekem amúgy a keringésjavítók javítottak valamennyit. Lucetam és pentoxyl-ep
2020. okt. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
MRI-t magán úton egyszerűbb csinálni, inkább minthogy azon idegeskedni, hogy valami komolyabb baj van. Ha kapsz is időpontot, az is akár több hónap is lehet
2020. okt. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Megyek magán úton MR-re, ultrahangra és nyaki gerincröntgenre is.

Igen, ha van valami infóm, leírom nektek!

2020. okt. 18. 16:28
 9/18 anonim ***** válasza:
Szia!Hogy vagy, mi történt? :)
2020. okt. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Mindenem negatív, még nyaki gerinc MR is lett csináltatva. Néha azt veszem észre, hogy jobban vagyok. Felkelek, aztán nem sokkal rá jelentkezik is a szédelgés. A faxxxxxx kivan. Most bejöttem dolgozni 8 hét otthonlét után. Eléggé kiborít az érzés, noha volt, hogy jobban éreztem magam. Olyan, mintha fellélegezhettem volna ez az egész alól, de amint éreztem, hogy mégsem jobb, visszatértem a megszokott érzések közé. Nem hiszem el, hogy nincs megoldás erre! Lehet, hogy mentálisan kellene valamit rendbetenni.

2020. nov. 23. 15:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!