Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen kényszergondolatok vannak?

Milyen kényszergondolatok vannak?

Figyelt kérdés
Kinek milyen kényszergondolatai vannak/voltak? S ki hogy küzd ellene?

2020. okt. 10. 14:08
 1/7 anonim válasza:
Korábban történt velem jó néhány olyan dolog, aminél nem igazán értettem a történések eredőjét. Ezekből kifolyólag téves következtetéseket vontam le (pl. ha valaki úgy néz ki, mint a volt főnököm, attól nagy valószínűséggel hasonló dolgokat vártam) ez pedig kihatással volt az emberi kapcsolataimra, közérzetemre. Olvastam korábban egy könyvet, ami nekem nagyon sokat segített. Így küzdés helyett, a figyelmet tudom javasolni. Figyelemmel észrevehető a gondolat, az is hogy miből ered, no meg az is hogy mit élek meg ezáltal kényszernek.
2020. okt. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Van egyszer egy olyanom, hogy ha valami rossz eszembe jut, pl.:meghal valaki, akkor le kell kopognom 3szor hallhatóan, különben megtörténik.


Egy másik: becsukom a szemem amikor lekapcsolok egy villanyt, mert ha nem teszem ezt, végig kell néznem a szeretteim halálát.


Mindig jobb lábbal lépek be a bejárati ajtón, amikor tudom, hogy aznap már nem fogok kimenni, mert különben valami rossz fog történni az épületben.


Még van egy csomó, ha érdekel, írok még.

Ezek leírva amúgy nagyon betegesnek tűnnek még nekem is :/

2020. okt. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2-es. Kemény lehetett ezeket átélni.

Szívesen olvasok még.

2020. okt. 31. 11:07
 4/7 anonim válasza:
Én 6 éve küzdök kényszer betegséggel. A kényszer gondolataim fojtogatnak. Egyszer mikor jöttem haza iskolából, éppen egy elhagyatottabb utcában sétáltam (utálom azt az utcát) és elkapott a gondolat hogy én megöltem valakit. Megöltem valakit itt ebben az utcában, csak nem emlékszem. Vissza fordultam, és keresni kezdtem a holttestet. Végig tudtam hogy hülyeség amit csinálok, és biztos nem öltem meg senkit, próbáltam nyugtatgatni magam a logikával, hiszen nem vagyok egy erős alkat nem tudtam volna megölni. Miközben mondogattam magamnak hogy hülye vagyok, és biztos nem öltem meg, végig kerestem a holttestet mindenhol. A végére sírni kezdtem és felhívtam anyukámat aki értem jött. A második sztorim: az egyik kémia órán sósavval kísérleteztünk. Egyértelmű volt hogy nem nyúltam hozzá, de mégis elkezdtem rettegni attól hogy a kezemre került és lefogja marni. Az egyik barátnőm észre vette hogy félek, és elmondtam neki hogy mi az oka. Végül sikerült megnyugtatnia. Harmadik sztori: Mikor leszálltam a villamosról kikötődött a cipő fűzőm, és a földre ért. Nem állhattam meg gyorsan bekötni miközben szálltam le, hiszen akkor útban lennék másoknak. Míg leértem és beköthettem, már nagyon koszosnak éreztem. Persze, miután bekötöttem, a kezemet is koszosnak éreztem. Amíg haza értem semmihez se nyúltam és csak szorongtam. Féltem hogy haza viszek valamilyen betegséget a cipő fűzőmön és meghal az egész családom miatta. Gondolkodtam hogy otthon kicseréljem-e a cipőfűzőm egy újra, de tudtam hogy ugyanúgy koszosnak tartanám azt a cipőt. A kedvenc cipőm volt, de azóta nem nyúltam hozzá.
2020. nov. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Kettes válaszoló vagyok újra


Ha lefekszem a telefonom hátterén mindig kiválasztok egy bizonyos pontot,amit alaposan megnézek, van, hogy percekig nézem, és aztán megnézem hogy mennyi az idő és hány százalékon van. Ez annyira belém ragadt ez a "szokás" hogy nem tudok aludni ha ezt nem tettem meg.



Éjszakára is bekapcsolva hagyom a wifit a telefonon mert ha nem, akkor valami rossz fog történni és nem fog/fogok tudni segíteni (senki).



Este addig nem tudok elmenni aludni, míg nem az volt az utolsó szavam az anyukámhoz aznap, hogy "jó éjt". Ha ezt nem teszem meg, akkor úgy érzem, hogy valaki meg fog halni. És van, hogy szegénynek vagy 5x elmondom hogy joejt mert utána még mindig kérdez valamit, vagy én mondok valamit.



Akkor van egy olyan, hogy ha bejövök az udvarról, és tudom hogy már nem megyek ki, akkor az utolsó dolog, amire ránézek az udvaron, az a kutyusom,mert ha nem teszem meg ezt, akkor rossz dolog fog történni vele.



Mielőtt lefekszem, a szomszéd szobában a plafonon egy világos pontra kell néznem különben rossz fog történni velem az éjszaka.



Amugy ezek így szépen gyűlnek az évek során, van, amiket szépen lassan sikerül elhagynom, vagy legalábbis enyhitenem úgymond a dolgot, de jön egy csomó új is sajnos. Egy normális embernek én úgy gondolom hogy ezek nagyon debil dolgok de nem tehetek erről szerintem(aztán ki tudja, nem értek ehhez).

Ha eszembe jut majd még írok :)

2020. nov. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem 2016-ban diagnosztizáltak kényszerbetegséggel. Nekem is hasonlók voltak, én járkálok, agyalok, magamba beszélek, nyílt utcán is tök mindegy ahol rám jön. Tördelem a kezeimet. Meg lerágom húsig a körmeimet. Meg nem alszok. Sok minden van
2020. nov. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kérdeztétek tőlem a könyv címét. (Török-Sz. B: A teóra)
2021. jún. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!