Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudok tenni, ha öngyilkos...

Mit tudok tenni, ha öngyilkos gondolataim vannak, de csak másfél hónap múlva jutok el orvoshoz?

Figyelt kérdés
Magánorvosra nincs pénzem. Korházra is gondoltam, de nem szeretném, ha az egész egyetem és kollégium megtudná mi van velem. Maximum ha tényleg meghalok, akkor már mindegy. Hova tudnék fordulni sürgősen?
2020. okt. 11. 01:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Felhívod a pszichiátriát, és elmondod, adnak időpontot. Azon ne aggódj, hogy megtudják, orvosi titok, csak tőled mehetne az info.

Lelkisegély szolgálatot is tudsz hívni.

2020. okt. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kaptam időpontot november végére, de addig nem bírom ezt.
2020. okt. 11. 01:46
 3/12 anonim ***** válasza:
Elmondtad, hogy miért akarsz menni?
2020. okt. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

Úgy sem fogsz meghalni, nyugi.


Ha meg beszélni szeretnél nyomass egy privátot. ;)


Ha meg nem, mondjuk megértem. Akkor meg vannak ilyen önbizalom erősítő szektás emberek, addig kihúzod velük majd hipp-hopp itt is van az időpont.

2020. okt. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Ha tényleg öngyilkos gondolataid vannak, és hajlamos is lennél rá, akkor sürgőséggel kezelnek a pszichiátrián. Hívd fel őket azért előtte, de ha csak beállítassz akkor is kötelesek előnyben részesíteni, mint ön és közveszélyes egyént, illetve mentővel beszállított beteget.

De amúgy ez fura, hogy ezt elmondtad nekik telefonba, és másfél hónapra rá kaptál időpontot? 20x is öngyilkos lehetnél ennyi idő alatt😯🤔

2020. okt. 11. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Írj. Mi a baj?
2020. okt. 11. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem inkább csak SZELLEMI TÚLTERHELTSÉGGEL KÜZDESZ JELENLEG! (Azon kívül bizonytalannak érzed a jövődet, semmi más bajod nincs.)


Valahogyan felnőtt színezőre kellene szert tenned, hogy eltereld a borús gondolataidat! (Családi kapcsolataid - szüleiddel való viszony - rendben van?) Testvéred/unokatestvéreid? Nagyszülők?


Olyan pályát válassz, amelyben el tudod képzelni a mindennapjaidat ÉS ENERGIÁVAL BŐVEN FELTÖLT!

2020. okt. 11. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Esetleg még a protestáns egyházban segíthetnek Neked közösségbe beilleszkedni. (Evangélikus vagy református egyház.)


Lekötik a felesleges szellemi energiádat, HASZNOSÍTHATJÁK A KÉPESSÉGEIDET!


(Én a római katolikust nagyon nem ajánlanám ebben az állapotodban - majdnem minden apróságért SZINTE FEJÉT VESZIK az embernek...) Még magadban sem ellenkezhetsz a kőkeményen szigorú, "kerékbetörő" elveikkel.


Ui: ha tartós konfliktushelyzetről lenne szó a családodban, akkor esélyes, hogy a római katolikus egyház merev tanításai érvényesülnek otthon.

2020. okt. 11. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha sikerül orvost találni szólj.
2020. okt. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Már szedek gyógyszert, de város váltottam.

Nem mondtak nekik, hogy ez van, mert nem mertem, de látták, hogy kezeltek és volt már kísérletem.

2020. okt. 12. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!