Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A nem meghatározott személyisé...

A nem meghatározott személyiségzavar mit jelent?

Figyelt kérdés
Ezzel diagnosztizáltak. Ez mit is jelent pontosan? Azt jelenti, hogy nincs meghatározva, mert nincs, vagy azt, hogy nincs meghatározva, mert nem eldönthető, hogy melyik? És ezzel kell valamit csinálni? Vagy maradhat? Kell ezt kezelni?

2020. okt. 11. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Vagy nincs rá meghatározás, vagy kevert. Van aki pl neurotikus, más nárcisztikus, vagy melankolikus, stb. Ha valaki egyszerre több is, emellett még szeret lopni, hazudni, de színészkedni is, stb, akkor nem meghatározható. Csak nem azt mondják, hogy gyagya, hülye, vagy nem 100-as, hanem, hogy nem meghatározható személyiségzavara van. Sokkal szebben hangzik, és kevésbé elkeserítő.

Mint amikor a wc-s nénire azt mondják, hogy mellékhelyiség köztisztasági felügyelő. :)

2020. okt. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, most akkor ezek szerint csak simán unszimpatikus a személyiségem, de nem vagyok beteg? Szóval csak simán sz*r alak vagyok?
2020. okt. 11. 14:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a külső szemlélő látja, hogy nem vagy százas, de mivel nincsen betegségtudatod, ezért sosem fogod beismerni, mindig azt fogod hinni, hogy más a hülye. Egy ilyenből szépen lassan kialakulhat komolyabb mentális zavar is. Én a helyedben elmennék beszélgetni egy pszichológussal. Ártani nem fog.
2020. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a diagnózisom. azt jelenti, hogy több személyiségzavar jellemzői egyszerre vannak jelen. kevert személyiségzavarnak is nevezik.
2020. okt. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hosszú terápia segíthet. pszichológussal beszélgetés hatástalan. Fél év intenzív terápia.
2020. okt. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a további válaszokat.
2020. okt. 11. 17:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Két éve kaptam ilyen diagnózist. A pszichológus Tündérhegyre küldött, föl is vettek, de altató függőségem miatt 6 nap után távoznom kellett. Azóta is kezeletlen ez a problémám. Fölmerül a kérdés, hogy élek, hát elég sz.arul. Régóta munkanélküli vagyok, anyám tart el. lehet szörnyülködni ezen.
2020. okt. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, hát remélem sikerül végül megoldani. :)
2020. okt. 11. 17:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszi!
2020. okt. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!