Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek milyen gondolatai...

Kinek milyen gondolatai szoktak lenni, amikor pánik vagy egyéb szorongásos rohama van? Amikor nektek ilyen van, az a gondolataitokban hogyan jelenik meg?

Figyelt kérdés

2020. okt. 11. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem legfőképpen a "hol vagyok?" itt vagyok én egyáltalán? " lehet furcsa de nekem ezek vannak.
2020. okt. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én komplett párbeszédeket lefolytatok magammal.

- Szívrohamom van.

- Dehogy van szívrohamod, pánikrohamod van.

- De szívrohamom van!

- Már egy csomószor volt ugyanilyen rohamod, mégse haltál sose bele.

- De ez most kicsit másmilyen érzés, és mi van, ha ez most tényleg szívroham?

2020. okt. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Erdekes, mert az az egy gondolat jár a fejemben, hogy: "Vajon észreveszi más is?" És ez olyan szinten bennem van, hogy emiatt lesz a végén tényleg pánikrohamom. Emiatt kezdem érezni, hogy zsibbad az agyam, ájulás kerülget, görcsbe van a gyomrom, remegek, mint a nyárfa levél, hányingerem lesz...:(
2020. okt. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az szokta hozni a pánikrohamot, hogy gondolkodom.

Főleg a skizofrénián vagy a paranoián... :D

2020. okt. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ugyanaz játszódik le, mint amit a 2-es válaszoló írt.
2020. okt. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Meg fogok halni, ossze fogok esni, vilag bolondja vagyok, vilag szegyene vagyok, ebbol nincs kiut, orokre igy maradok es csak rosszabb lesz, egy hangot ne adjak ki, mert eszrevesznek es mit fognak szolni...
2020. okt. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogok fulladni, meg fogok halni. Nem akarok ilyen fiatalon meghalni. Ki akarok innen szabadulni. Altalaban ezek jarnak a fejemben
2020. okt. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában valami szokványos vagy épp szokatlan testi érzetet kap fel az agyam.


Szokványosra példa: Sokat ettem => tele vagyok => tuti hányni fogok (emetofóbiám van) => nagyon felmegy a pulzusom => szorít a mellkasom => még jobban hányingerem van => HÁNYNI FOGOK => rettegek, kényszeresen eszem a mentolos cukrot, remeg a lábam, néha már érzem a torkomnál, hogy "mindjárt jön", ájulás környékez, csapkodom magam, nem bírok ülni, fel-alá járkálok => aztán rájövök, hogy 20 éve nem hánytam már, 1x sem, és ezerszer lefutottuk ezeket a köröket => kicsit lenyugszom, lefekszem a hátamra és nem mozdulok meg, amíg le nem ülepedett a kaja

A telezabált gyomor csak egy példa volt, bármilyen más kisebb hasi diszkomfortra előjöhet ez. Ha TÉNYLEG van egy kisebb hányingerem valami miatt, akkor a legrosszabb, olyankor 1-2 óráig is eltarthat egy ilyen, és volt, hogy ahol csapkodtam kényszeresen a combomat, ott már véraláfutásos lettem + 5 percenként jártam pisilni az idegtől.


Péla a szokatlanra: Pl. most az elmúlt napokban folyton fáj a fejem, szemem környéke. Tegnap volt egy fura, vákuumos érzés az orromban, mint mikor hirtelen kidugul az ember orra. Na, és összeraktam ezt a többi tünettel, és egyből arra jutottam, hogy valami súlyosan erős nyomás lehet a koponyámban ("nyilván" daganat). Ezen gondoloat megszületése után 10 perccel megjelent egy érzés a fejemben, mintha hirtelen átkapcsolna a agyam valami lehetetlen frekvenciára: olyan érzés, mintha furán látnék, nem lennék a testemben, szédülök, ájulásérzés, ha beszélek, akkor olyan, mintha tompán hallanám vagy nem is az én hangom lenne, rettegek, hogy összeesek, vagy, hogy ez epilepsziás roham. Nagyon rossz érzés, volt, hogy mozizás közben álmos lettem és aközben jött egy ilyen, ki kellett mennem.

Néha hányinger is társul ehhez, és akkor átevolálódik az első példámban levezetett rosszullétbe az egész.


Sokáig nem tudtam, hogy ezek is pánikrohamok, mert a klasszikus infarktus szerű érzés/fulladozás nincs, "csak" ezek a szörnyű járkálási kényszerrel, csapkodással, rettegéssel járó haláltól/hányástól/ájulástól félelemmel járó rosszullétek.

2020. okt. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, mert nekem szintén megvan az is, amit az előző válaszoló írt. Nekem is emetofóbiám van és én is képes vagyok a legkisebb inger hatására órákig fel-alá járkálva remegni. Ugyanakkor megvan a klasszikus fulladozós roham is. Kisebb koromban ez a hányós volt a tipikus, aztán 14 éves korom óta meg szinte csak a fulladozós van. (7. válaszoló vagyok)
2020. okt. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érzem hogy mindjárt elájulok vagy megőrülök. Nrm bírom tovább és nem akarok így élni, egyedül vagyok és rettegek. Ilyesmiket érzek.
2020. okt. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!