Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak akiknek volt ilyen...

Vannak akiknek volt ilyen szakaszuk az életükben?

Figyelt kérdés

Alapjában véve nincs rossz életem. van egy Feleségem, Kislányom, házunk, autónk nincs hitelünk, van egy vállalkozásom is ami nem megy rosszul.


Munkahelyi gondjaim vannak bőven. Volt egy állásom ahonnan kirúgtak két hét betegség miatt. Azóta a munka része az életemnek katasztrófa. Rosszabbnál rosszabb helyeken fordulok meg és maximum 6 hónap amit eltöltök egy munkahelyen utána úgy gondolván, hogy megtaláltam a megfelelőt továbblépek oda. De mindig kiderül, hogy nem az van amiket ígértek. Emiatt a stressz miatt jönnek a betegségek. (Nekem így reagál a testem ezekre a dolgokra), ami miatt persze táppénz lesz. Egy ördögi kör.


A gondolkodásmódommal is lehetnek problémák. Az utóbbi időben szimplán egy nagy ürességet érzek. Nincsen kedvem semmihez, minden egyes reggel meg kell erőszakolnom magamat, hogy felkeljek az ágyból utána kell egy óra, hogy észhez térjek. Hangulatingadozásaim vannak, idegbeteg és türelmetlen vagyok. Önpusztító életmódot élek, egészségtelenül és rendszertelenül eszem, ha éppen eszem aznap, szívom az e-cigit folyamatosan...


Nagyon nem jó ez így se nekem se a családomnak. Valahogyan le kéne mennem alfába és az egész gondolkodásmódomat és az élethez való hozzáállásomat meg kéne változtatnom. Jártam pszichológushoz egy fél évig évig, de sajnos a járvány helyzet miatt ez szünetel egy ideje. Amikor hozzá jártam jobb volt egy fokkal.


Erőt merítenék másoktól akik átmentek ilyen életszakaszon, de sikerült változtatniuk.


2020. okt. 11. 13:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, nekem a huszas éveim voltak a legrosszabbak, egyetemi végzés után. Nem találtam a helyem a végzettségemmel, pszichés problémáim is voltak (szorongás). Sokat voltam munkanélküli, egzisztenciálisan kilátástalannak láttam a jövőt. Eljutottam az öngyilkosság közvetlen közelébe, 30 éves kormra. Ebben az időben jártam pszichológushoz, ő javasolta gyógyszert a szorongásra. Azóta szedem. Illetve megtértem Istenhez, élővé váltak számomra a Biblia bizonyos igéi. Felfedeztem, hogy létezik GONDVISELÉS, amit korábban nem láttam meg. Azt gondoltam az élet a Monopoly játékhoz hasonló, mindent a vak véletlen irányít, Isten nem szól bele. A Zsoltárok könyve olvasásakor viszont rádöbbentem, hogy

Isten gondviselő. Jézus is tanítja ezt:

6,31 Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

6,32 Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

6,33 Hanem keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

6,34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.


Kamaszkoromtól felfelé kerestem szellemileg, olvastam könyveket. És amikor eljutottam az ögy szélére tulképp már kereszténynek gondoltam magam! Csak épp nem esett le, mi a hit felnőtt formája: bizalom Istenben minden körülmények között!


Megváltozott gondolkodással, hozzáállással lett erőm egy másoddiplomás képzésbe belekezdeni levelezőn. Azzal később találtam munkát. Megtanultam nem feladni dolgokat, mégha nehézségek merülnek is fel, ezzel korábban gondjaim voltak.


Atomenergiához mérhető erőforrás a Jézus Krisztusban való hit.

Ráadásul ez nem egy mankó, utánanyomoztam, miben is hiszek, mire alapozom az életem. Lehet Isten segített el a megfejtéshez, hiszen Jézus mondja, aki keres az talál és a zörgetőnek megnyittatik.


Ha érdekel ez az útja a szemléletváltásnak szívesen elmondok mindent amit tudok. Semmilyen szektának nem vagyok tagja.

2020. okt. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!