Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a borderline tünetei?

Ezek a borderline tünetei?

Figyelt kérdés

Rengetegszer meggondolom magam dolgokkal kapcsolatban, egyik pillanatban azt érzem, igen ezt kell csinálnom, a másikban átmegyek a totál másik végletbe.

Ha szeretek valamit/valakit, annak teljesen a függőjévé válok. Most is van egy plátói szerelmem, annyira a rabja vagyok, hogy már fáj. Biztos vagyok benne, ha találkozhatnék vele es azt mondaná, hogy szeret, azt el sem tudnám viselni. Soha senkit nem láttam olyan tökéletesnek, mint őt. Es ez nem tini rajongás, 26 vagyok... Ha “beleszeretek” egy filmbeli karakterbe, képes lennék egesz nap őt nézni, egy idő után le kell róla jönnöm es inkább nem nézni többe, mint a drogfuggoknek a drogrol.

Ha két lehetőségem van egyszerre, abba szinte bele szoktam őrülni.

A pénzzel sem tudok mit kezdeni. Nagyon a rabja vagyok, aztán mikor először kaptam egy nagyobb összeget, úgy éreztem hirtelen nem tudok vele mit kezdeni es mar nem is fontos. Depressziós es szorongó vagyok, ez biztos. Borzalmas így élni...


2020. okt. 11. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is pontosan így vagyok! Nagyon nehéz így élni! Valakihez nagyon ragaszkodom, de a többi kapcsolatot nem tudom megtartani.
2020. okt. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen. Én az vagyok és ismerős a leírás.
2020. okt. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Az impulzusvásárlás ismerős valahonnan, khm, én is ilyen pénzmániás vagyok sajnos. Borzasztó.
2020. okt. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Melyik orvost kell felkeresnem, ha borderline vagyok? Először a körzetit beutalóét?
2020. okt. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem vagy Borderline. De ezt ennyiből nem lehet megállapítani. A Borderline felsorolt tünetei közül öt kell ahoz, hogy Borderlin diagnózist kapj. Sok mentálos betegség van, ami hasonló a Borderlinhoz. Az, jogy nem tudsz mit kezdeni a pénzzel,nem jelent semmit ezzel a betegséggel kapcsolatban. A pénzkezelést említik, hogy lehet tünet egy kontrollvesztés esetén, mi t felelőtlen pénzköltés.

Ne menjen senki úgy pszichológushoz, hogy azért jöttem, mert Border vagyok...Ne is akarjon senki mindenáron az lenni. Én azt látom, hogy egyre többen "hajtanak" erre a diagnógisra, mintha valami divat lenne Bordernek lenni. Pedig aki tényleg az, annak egy pokol az élete, és aki meg önmagát diagnosztizálva hirdeti, hogy Border, csak ront az igazi Borderek helyzetén...

2020. okt. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!