Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy sokszor ok...

Miért van az, hogy sokszor ok nélkül bűntudatot érzek?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor csak úgy bűntudatom vagy lelkiismeret-furdalásom van. Nem tudom megmagyarázni a dolgot. Időnként előjön a depresszióm, gondolom ezzel tehetném párhuzamba. Más is tapasztal ilyet?

23/N


2020. okt. 15. 08:47
 1/3 anonim ***** válasza:
A depresszió egyik tünete. A " bocsánat, hogy élek" mentalitás része.
2020. okt. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sokszor érzem azt, hogy teher vagyok és mindig igyekszem úgy cselekedni, hogy másnak ne legyek nyűg. Ha pl nem hívnak valahova, akkor nem is megyek, nem csatlakozok.

Ezeket a gondolatokat nem szoktam megosztani másokkal. Időnként elmegyek pszichiáterhez, de van, hogy akár egy évig sem jön elő ez a dolog vagy az ehhez hasonló tünetek.

2020. okt. 15. 09:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Abúzus, nárciszissztikus szülő.

Ha valaki hozzá van szokva hogy mindenért őt okolják, már elébe megy a szidásnak egy bocsánatkéréssel.


A lelkiismertfurdalás, bűntudat gyakori olyanoknál is akik gyerektehetségek voltak, nagyon magas követelményeknek kellett mefelelniük, vagy állandóan versenyeztették őket.


Oka lehet valami babonás, félvallásos hiedelem is. Szenvedés valamiféle bûn, rossz tett miatt van, megérdemeljük, mindennek oka van; és ha ezt a "megtorlást" sikeresen átvészejük, csak így érdemeljük ki a boldogságot.

Ez gyakori vallásosan, különösen szigorú katolikus családban neveltetett embereknél.

2020. okt. 16. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!