Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Itt milyenek a pszichiáterek?

Itt milyenek a pszichiáterek?

Figyelt kérdés
Elszeretnék menni pszichiáterhez, mert teljesen a végkimerülés és az idegösszeomlás határán vagyok. Próbáltam, de egyedül nem tudom megoldani. Budapesti lakosként hova tudok elmenni sztk alapon? Nyolcadik kerületi vagyok, sajnos nem engedhetem meg én sem a maszekot, mert a vírus miatt leépítés van nálunk, hamarosan én is repülök szerintem. Itt a kerületben a Szent Kozma van, gondolom oda tartozom. Volt ott már közületek valaki? Sok olyat hallottam, hogy az sztk-s pszichiáterek csak gyógyszert írnak és magasról tesznek a betegre.
2020. okt. 15. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a budapesti SZTK-s helyzetet, de általánosságban elmondható, hogy az ilyen orvosok nem a hatalmas empátiáról híresek, szóval komoly terápiára ne számíts. Hozzá kell tenni, hogy millió beteg van, idő nincs, mindenkire max 5 perc, kap 2 receptet, oszt hadd szaladjon. Gondolj bele, ha 20-30 éven keresztül ugyanazt a sablon szart kéne hallgatnod minden nap, te se lelkesednél túlságosan. Közhelyes, de igaz, hogy sok pszichiáter betegebb, mint akiket "gyógyít". Sokan alkoholisták, gyógyszerfüggők, depressziósak közöttük, pedig elvileg értenek hozzá, hogy hogyan kéne kijönni ezekből.
2020. okt. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi a gondod? Először inkább a pszichológust ajánlanám.
2020. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A pszichiáter nem foglalkozik a lélekkel csak gyógyszereket ír fel, amitől függő leszel. Pszichológushoz kell elmenni. Háziorvos ír ingyenes beutalót
2020. okt. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as...miért kell butaságot írni? Pszichiáter is csinál terápiát, jártam, de sose írt gyógyszert.
2020. okt. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Kálvária téren van az Èbredések alapítvány. Jobb mint az sztk. Inkább azt próbáld
2020. okt. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!