Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tovább? Már kezdek...

Hogyan tovább? Már kezdek bele őr ülni

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már sokszor elkezdtem ide kiírni ezt a kérdést, de mostmár tényleg ki is kell kerülnie.

Az a gond, hogy a szorongás és az emberektől való félelem el lehetetleníti az életemet,lassan már azt sem tudom hogyan kezeljem.

A probléma régóta fent áll, egyszerűen rettegek az emberek véleményétől,attól hogy beégetem magam stb..

Ez annyira eluralkodott rajtam az évek alatt, hogy leizzadok ha egy ember csoporthoz kéne csapódnom.

Összeszorul a gyomrom ilyenkor és ha beszélnem kell nem találom a szavakat és sokszor megszólalni se bírok.

Egy öngyújtót se merek kérni kb.

Így létrejött ez a burok körülöttem, egy elzárkozott, izolált a többiekkel nem törődő ember képét festem, pedig vágyom az emberi kapcsolatokra, arra hogy nyitott legyek, hogy ne kelljen többet görcsölnöm, hogy megismerhessek másokat de egyszerűen NEM

Nem tudom elengedni magam, próbáltam ezt így úgy kezelni de semmi...

Spontán elbőgöm magam a nap folyamán, mert eszembejut, hogy egy roncs vagyok és akkor kezdődik a folyamatos önmarcangolás előről.

Nem bírom tovább előadni, hogy jól vagyok, hogy tudom ezt kezelni.


Segítség kell.


Mi ennek a folyamata?

Én már gyógyszert is szívesebben szednék mint hogy így örlődjek az egyszerű hétköznapok között..



Ha bárki tud valamit, hogy hova forduljak ezzel, kérem segítsen.



2020. okt. 15. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszer tüneti kezelés lenne, amire ráfüggnél és még rosszabb lenne a helyzet. A megoldás a változtatás, önmegvalósítás. Fejlesztened kell az önbizalmad, járj el edzeni vagy kezdheted otthon is. Változtasd meg azt, amit nem szeretsz magadon.
2020. okt. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként pszichológusnál próbálkozz legelőször, ezt kihagytam.
2020. okt. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is pszichológusnál kellene kezdened....

Plusz persze önfejlesztés.

2020. okt. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja csak ezzel az a baj, hogy nem nézek ki szarul, a külsőmmel semmi baj sincs.(nekem legalább is)

Önmegvalósítás szintén..mindent csinálok amit szeretek még csak unalmas embernek se mondanám magam.. Festek, írok egy csomó minden érdekel amiről szívesen beszélek.. Illetve beszélnék,vitáznék de még azokhoz az emberekhez se merek odamenni, akik hasonszőrüek, ennyi.


Az aggaszt mondjuk, hogy ami eddig feldobott(hobbik) már ezekben sem látom az örömöt annyira.

Amúgy 25éve vagyok ebben.

Tényleg próbáltam a hozzáállás mondjuk javítani de... Mégis itt vagyok

2020. okt. 15. 11:50
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval létrehoztam magamnak egy kis világot, ami nagyon részletes és érdekes is.. Csak nem bírok senkit beengedni.
2020. okt. 15. 11:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem két dolog segített. Az egyik az imádkozás, a másik pedig hogy amikor emberekkel kellett beszélgetnem mindig próbáltam kisgyerek fejjel gondolkodni és szeretettel fordulni afelé, akihez beszélnem kellett. Meg az is egy jó módszer, hogyha egy csoporthoz kell menned, akkor azt feltételezed, hogy mindenki kedvel, nem pedig mindenki utál.
2020. okt. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!