Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állítólag vannak emberek akik...

Állítólag vannak emberek akik alkalmatlanok a boldogságra. Bármi történik velük mindig szenvednek. Lehet ezen változtatni valahogy, vagy el kell fogadni és végleges?

Figyelt kérdés
Pl. Miért tud doldog lenni egy beteg vagy megvakult ember és miért boldogtalan egy sikeres, akinek sokkal több jutott az életben.

2020. okt. 15. 12:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
54%

Ha egy gazdag ember talál 1000 forintot az utcán, lehet, hogy le sem hajol érte, mert nem ad sokat hozzá az életéhez, azonban, ha azt az ezrest egy hajléktalan találja meg, olyannyira boldog lesz, mint egy kisgyerek.


A boldogság egy biokémiai reakció az agyban. Léteznek neurológiai problémák, amelyek kihathatnak erre a kémiai egyensúlyra, ennek a tünete az anhedónia.

2020. okt. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Azért az amhedonia nem magától lesz szerintem ott kell lennie valami kiváltó tényezőnek. De ha már itt tartunk egyes emberek borzalmakat is visuonylag derűsen vészelnek át amibe mások beleroppannak és soha többet nem tudnak talpra állni.
2020. okt. 15. 13:07
 3/32 A kérdező kommentje:
Az 1000ft példája jó lehetne de pont ez a lényeg, hogy van aki szegény és nem örül neki hanem még szomorúbb lesz mert az jut az eszébe róla mennyire nincs neki.
2020. okt. 15. 13:09
 4/32 anonim ***** válasza:
Valóban nem, az anhedónia egy tünet, ahogy írtam is. Mindegyikünk más személyiség, nem várhatod el, hogy ugyanúgy reagáljunk hasonló élethelyzetekre. A boldogtalanság téged is érint vagy csak szimplán filozofálsz? Remélem az utóbbi. :)
2020. okt. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon jó kérdés. Szerintem lehet rajta változtatni, ha nem is nagy mértékben, de valamennyire biztosan. Ez az életfelfogáson múlik, ami nagyrészt gyermekkorban alakul ki. Annak függvényében szerintem, hogy mekkora volt ez a gyermekkori hatás (pl. szülők részéről), úgy lehet vagy nem ezen módosítani. De fontos, hogy a személy felismerje ezt magában, és nyitott legyen a változásra.
2020. okt. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Sajnos érint. Bár én nem a milliomos gyönyörű, sikeres fiatal filmsztár vagyok öngyilkos gondolatokkal. :) Azért lényegesen rosszabb a helyzetem de annyira talán nem, hogy ennyire rémálom legyen minden napom. Miközben nagyon rossz helyzetben lévőket boldognak látok. Nekem nem megy. Nem azt mondom, hogy nem látom meg semmiben a jót meg a szépet de a bánat a meghatározó érzés.
2020. okt. 15. 13:17
 7/32 Miss Endzsi ***** válasza:
2 hónapja nem érzek boldogságot, kezd őrjitő lenni.
2020. okt. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, attól, hogy valakit boldognak látunk, még nem biztos, hogy az. Sokan csak jól tudják leplezni. Ne aggódj, ez teljesen természetes, az érzelmi ambivalencia minden embernél jelen van. :)
2020. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
De én pl olyan dolgok miatt vagyok nagyon szomorú amiken nem lehet változtatni. Tehát felesleges is szomorkodni miattuk. Pl hogy tönkreteszi az emberiség a Földet mindent beépítenek. Csak a pénz és anyagi javak halmozása a fontos, iszonyú önző és irígy az emberek java része....stb. persze vannak személyes vonatkozású dolgok is amik meghatározóak de azok egy része is olyan ami nem változtatható.
2020. okt. 15. 13:45
 10/32 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy próbáld megérteni és racionalizálni ezeket a dolgokat. Az önzőség természetes. Adott két ősember, mindkettő vadászott és élelmet szerzett. Az egyik az önző, aki nem osztja meg az élelmét mással (esetleg csak a családjával), a másik elosztogatja azt. Melyiknek nagyobb az esélye a túlélésre, szaporodásra, tehát a gének továbbadására? Természetesen annak, aki nem másokon, hanem magán segített.
2020. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!