Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet kényszeres, hogyha...

Lehet kényszeres, hogyha folyamatosan összefüggéseket keresek a véletlenekben?

Figyelt kérdés

2020. okt. 16. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2020. okt. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt ez tipikus reació a kiszámíthatatlan élethelyzetekre. Most a korona miatt sokan érzik úgy, hogy nem tudják mi lesz velük, honnan jön a pénz, hol kapjanak munkát stb.


Ez totál felerősítheti az alap hajlamot, kórossá téve azt.


Ne szerencsejátékozz.

2020. okt. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ez nem probléma, én ugyanezt teszem, de már gyerekkorom óta. Véletlen nem létezik, mindennek van oka és okozata. A kérdés, hogy Te milyen mértékben teszed ugyanezt?
2020. okt. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2. Van némi igazság abban, hogy a kiszámithatatlanság az erősíti.


Mit értesz az alatt, hogy ne szeremcsejátékozzak?

2020. okt. 16. 12:31
 5/7 A kérdező kommentje:

3-as.

Pl ha valakiről beszélgetünk, akkor rövid időn belül valahogy osszefutok vele vagy dolgom lesz vele.

Ha egy témáról hallgatók előadást vagy bármit, akkor valahogy rövid időn belül arról beszélgetünk a baráti körben.


Gyakorlatilag sejtem, hogy ezek azok, amiket tudatalatt hozunk létre vagy tereljuk ebbe az irányba a kommunikációt.

2020. okt. 16. 12:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt, hogy ez a típúsú mágikus gondolkozás hajlamossá tesz ráfüggeni a véletlenre, valamiféle felső erők adta elrendelt jelekre.


Ezt könnyű belelátni pókerbe, játékautómatába, fogadásba. Ráfüggsz, és gyorsan elherdálgatod mindenedet.

2020. okt. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os, szerintem ez csak sima racionalizálás a kérdező részéről. Nincs abban semmi rossz, hogy próbálod megmagyarázni a véletlent, mert sokszor tényleg nem az. A függőséghez vezető út pedig totál abszurd, nem ettől lesz valaki függő.
2020. okt. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!