Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham gyógyítható gyógysz...

Pánikroham gyógyítható gyógyszerek nélkül ?

Figyelt kérdés

Szeretném leírni a tapasztalataimat és észrevételeimet, illetve egy kis segítséget is szeretnék kérni a betegséggel kapcsolatban. Megfigyeltem, hogy sok hozzám hasonló beteg ír a weboldalon ezért kérnék pár tanácsot a továbbiakban.


A legelső pánikrohamom álmomban volt úgy ébredtem fel, hogy szédülök nagyon gyorsan ver a szívem és zsibbad a bal és a jobb végtagom, és annyira megijedtem, hogy halálfélelmem volt ez körübelül 20-30 perc alatt elmúlott és évekig vissza sem jött(ekkor még nem tudtam, hogy pánikrohamom volt). Majd 1,5 évvel ezelőtt munkahely váltás történt és újra előjött, de az már 2 hétig tartott a folyamatos szédülés és napi 5-6 vagy több roham elég nehéz volt egy idegen helyen így dolgozni de valahogyan átvészeltem.A legutóbbi rosszullétem 2 hónapja történt és körübelül 1,5 hónapig tartott, de itt meg is állnék egy kicsit. Elmentem a legközelebbi kórházba teljes kivizsgálásra, hogy megbizonyosodjak, hogy tényleg pánikbeteg vagyok és nem valami szervi bajom van. Volt 24 órás EKG, 24 órás vérnyomásmérés, Labor, CT stb.. Annyit állapítottak meg, hogy van egy kis Hipertóniám, de a mérések akkor történtek mikor a legrosszabbul éreztem magam szóval ettől is lehetett az emelkedett vérnyomás. Elmentem Pszichológushoz, majd egy rövid megbeszélés után Rexetint írt fel amit fokozatosan emeltem majd 1,5 vagy 2 hónap alatt vissza is csökkentettem és teljesen abbahagytam, mivel furcsán éreztem magam tőle, mintha nem a valóságban lennék, és ilyen bizonytalan szédülést is okozott még egy 1/4-tabletta is, a libidóm is teljesen elment élénk álmok jelentkeztek és éjszaka többször fel is ébredtem tőle. Amióta elhagytam 2 hete már sokkal jobban érzem magam.úgy is szokott jelentkezni a "betegség", hogy a hasamban érzek egyfajta enyhébb, de meglehetősen kellemetlen szorongás érzetet, amire nincs racionális okom, szóval egyátalán nem ér stressz helyzet mégis érzem, majd ezt követően enyhén"szúrni kezd a szívem" és érzem a szívverésem majd erre koncentrálok és a púlzusom hogyha felmegy akkor jön a pánik, de tegnap sikerül valahogyan megnyugtatnom magamat, hogy ez csak egy rossz érzés mi baj lehet és nagy nehezen de nem lettem rosszul.


Sok helyen azt olvasom, hogy ez a betegség gyógyítható gyógyszerek nélkül is, mivel nekem negatív tapasztalataim vannak a gyógyszerekről,ezért valahogyan szeretnék nélkülük élni, és abban kérnék segítséget, hogy ti hogyan győzitek le, ha éppen érzitek, hogy jön egy roham, mivel sajnos nekem senki nem segített csak gyógyszerrel akartak tömni, ami szerintem nem megoldás, hanem valahogyan ezt magamban kell legyőzni, csak sajnos senki nem tanított meg erre, hogyan tudnám ezt elsajátítatni, vagy mit javasoltok a továbbiakban nektek mi hozott el jó eredményeket?


Köszönöm a segítségeteket.



2020. okt. 16. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha mondjuk az agyad nem tudja rendesen feldolgozni a szerotonint esélytelen, hogy csak úgy legyőzd a rohamokat.

Ha pszichés akkor vannak légzés technikák amik segíthetnek, illetve kognitív terápiával is sokat javulhat a helyzet.

2020. okt. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha te nem jutottál még el a betegségedben arra a szintre hogy mindegy hogy hogyan csak gyógyuljak meg végre.

Akkor álltalában gyógyszer mentesen is sikerülni szokott.

De viszont van aki évekig szenved bezárkózva feleslegesen mert nem bírt ki két hetet még pluszban amikor amúgy is rosszul lenne hogy utánna jobban legyen. Az antidepresszáns kezdeti mellékhatásai elmúlanak 2 hét alatt. De a legtöbb embernek visszadják az élhető életet. Van hogy nem az első gyógyszer az ami segít ez egy hosszú út de ehhez kell egy elhatározás hogy kinek mit ér meg a gyógyulás. Nekem megérte mert meghaltam volna. A szervezetem a gyomor idegtől már semmien élelmiszert nem fogadott be. Majdnem kiszáradtam. Két hét alatt hat kilót fogytam pedig nem voltam vastag... Nagyobb szél felkapott volna úgyis. Hullámokban egész nap rohamok törtek rám. Borzalmas volt. Senkinek sem kívánom.

2020. okt. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2. nálam mikor előjön, akkor 2 hétig brutálisan szenvedek, de valahogyan mindig tudtam annyi erőt venni magamon, hogy ne adjam fel és magától elmúlik , de sajnos visszajön évente vagy bizonyos időnként, esetleg más Antidepresszánsokat is ki lehetne próbálni, vagy próbálkozzak nyuktatókkal ?
2020. okt. 16. 18:25
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Nyugtatók azok csak abban a pillanatban hatnak amikor nagyon szenvedsz. Úgymond tűz oltásnak jó. De sajnos nagyon hamar hozzászokik a szervezet és mindig több kell belőle.

Az orvosodnak egyből másik antidepresszánst kellett volna ajánlania a tüneteid alapján.

Az hosszú távon megszünteti a szorongásod és nem szokik hozzá a szervezeted. Egy adott dózisra be lehet állítani aminél tünetmentes leszel és év tizedekig lehet használni.

Abbahagyni nem ajánlatos mert általában ezeknél a pánikzavaroknál a szervezetednek épp annyira szüksége van erre a támogatásra mint a vérnyomásbetegeknek vagy cukorbetegeknek a gyógyszerre vagy rövidlátónak a szemüvegre. Nagyon ritka ha ebből valaki teljesen kigyógyul. Gyógyszerrel viszont karban lehet tartani a betegséget.

2020. okt. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A pánikroham nem hírmolekula hiány eredetű, csak a pánikbetegség az!

Mélylélektani terápiával gyógyítható.

2021. jún. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen
2022. ápr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak ugy gyogyithato.
2022. ápr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne fogadd el, hogy csak gyógyszerrel kezelhető! Nem igaz!!!!!
2022. szept. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!