Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy küzdjem le, hogy mindent...

Hogy küzdjem le, hogy mindent az életemben és a családom életében kontrolálni akarok mert minden úgy jó ahogy én látom?

Figyelt kérdés
Nem zsarnokoskodok még mielőtt azt gondolnátok. Hanem családfőként úgy gondolom, hogy eléggé reális a látásmódom és szeretném ha minden így kontroláltan jól történne. Viszont van amite nen lehetek ráhatással mint a betegség vagy külső dolgok, viszont ha ilyen történik akkor tiszta szorongás leszek és jönnek a negatív gondolatok, hogy rossz dolog fog történni.
2020. okt. 17. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szorongást kellene megszüntetned, nem pedig a kontrollt. Az teljesen rendben van, ha valóban jobban tudod a dolgod, mint a többiek.
2020. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olyan családban nőtték fel amelyikben kiszámíthatatlanul történtek a dolgok. Pl. valamelyik vagy mindkettő szülő iszik, drogozik, sosem lehet tudni, hogy mire mész haza az iskolából, be lesznek rúgva és minden szép és jó vagy épp veszekednek. De lehet máshogy is kiszámíthatatlan egy élet, sok költözéssel is akár. Meg lehet, hogy más oka van, nem vagyok hozzáértő.
2020. okt. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na ezt az utolsó hozzászólást nem értem egyáltalán! Semelyik szülőm nem ivott sosem, mindketten dolgos emberek. Nem költöztünk, egy helyen nőttem fel.
2020. okt. 17. 16:23
 4/5 anonim ***** válasza:
A családod hogy fogadja, hogy mindent kontrollálni szeretnél? Elkepzelhetőnek tartom, hogy esetleg az is okozhat benned feszültséget, akár szorongást, hogy érzed, hogy ők ettől nem érzik jól magukat és próbálnak ellenkezni, miközben te úgy érzed, hogy segítesz nekik, és jót akarsz.
2020. okt. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából van amikor rámszólnak de sokszor meg kikérik a véleményemet.
2020. okt. 17. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!