Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehangoltság, szomorúság...

Lehangoltság, szomorúság nélkül lehet valaki depressziós?

Figyelt kérdés

2020. okt. 17. 15:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Nem, hisz a depresszió hosszú távú lehangoltságot jelent.
2020. okt. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Depresszió

pszichiátriai megbetegedés


A depresszió, hivatalosan súlyos depressziós zavar (major depressive disorder, MDD), amit több, mint két hétig tartó, a legtöbb szituációban fennálló lehangoltság jellemez.


Wikipédia.

2020. okt. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a bipolárisnál igen. Ott a feldobott időszakra nem jellemző a lehangoltság, de ott a feldobott állapot sem egészséges.

A sima depresszió lehangoltsággal jár, olyan minden hiábavaló és minden közömbös és örömtelen és céltalan. Ha ez nincs, akkor az nem depresszió, kivéve a bipolárisnál.

A depresszió időszakosan is leverheti a lábáról az embert. Én nem hiszek az ok nélküli depresszióban. Elmúlhat, de vissza is térhet.

2020. okt. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
A bipolaris zavar es a depresszio nem ugyanaz.
2020. okt. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

4-es:

[link]

2020. okt. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Köszi a cikket, ezzel mit szeretnél bizonyítani?
2020. okt. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Azt, hogy a 3-as válaszolónak igaza van abban, hogy bipoláris depresszió esetén nem feltétlen jellemző tünet a lehangoltság.
2020. okt. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A bipoláris zavar egyik tünete a depresszió, míg a depressziós zavar (MDD) egy különálló mentális betegség..
2020. okt. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, de mindkettő depresszió, nem? Félre ne érts, nem kötözködni akarok, ezért kérdezem. Én úgy tudom, hogy a bipoláris zavar másik neve bipoláris depresszió.
2020. okt. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
A bipoláris zavar a mánia és a depresszió váltakozása, de nem erről szól a kérdés, hanem a sima depresszióról. Feltételezhető a kérdésből, hogy a kérdező nem lehangolt, így sem sima depresszió, sem bipoláris zavar nem lehet, mivel a lehangoltság mindkettőre jellemző.
2020. okt. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!