Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan válhatunk motiválttá a...

Hogyan válhatunk motiválttá a céljaink elérése érdekében?

Figyelt kérdés
Huszonéves egyetemista vagyok. Több, nagyobb volumenű célom is van az életben, azonban ezen célok egy része a társadalom általi elismertségből fakadóan a célom (pl.: nagy presztízsű egyetemi szaknak az elvégzése). Nincs motivációm a jelenlegi, nem nagy presztízsű szaknak az elvégzéséhez, de sokat tanulok, mert mindig erőt veszek magamon. Úgy érzem van eszem, de nem a tanuláshoz van a legnagyobb tehetségem, nem a tanulásban tudok kiteljesedni és önbizalmat szerezni, hanem inkább a sportok azok, amelyekben tehetséges vagyok és könnyedebben mennek sajnos. Azonban nekem az a vágyam, hogy a tanulás iránt is azt érezzem, amit a sportok iránt. Szeretnék szeretni tanulni és szeretném, ha nem nyűg lenne, hanem örömmel ülnék le. Ez a legnagyobb vágyam jelenleg, hogy elérjem a 0. lépcsőfokot, ami a céljaim felé vezet. Néha érzem a flow-t tanulás közben, de inkább nyűg. Nem értem, hogy a sikeres embereknek honnan van ennyi motivációja, hogy mindig többet akarnak és azt meg is szerzik. Én is erre vágyom, hogy el tudjam érni a céljaimat, de motiváció nélkül ez nem igazán megy. Ráadásul a jelenlegi, nem legnehezebb szak sem megy annyira jól, akkor miért mennék el egy nehéz egyetemre? Nektek honnan van motivációtok?

2020. okt. 18. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem először gyakorold a pozitív gondolkodásmódot (tömérdek videók erről a neten - erről priviben sokat tudnék mesélni és segítenék), majd amikor valamit el akarsz kezdeni (kis dolgokra gondolok most), akkor számolj vissza 5től 1ig és azonnal kezd el azt a dolgot, amit szeretnél csinálni. Hatásos és ezt nem én találtam ki. Végső ötletem: Keress olyan társaságot, akiknek hasonló a vágyuk a tiédhez és támogassátok egymást.
2020. okt. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb embernek alapvetően onnan, hogy azt csinálja, amit szeret. Lehet, hogy meg kéne magad jutalmaznod azzal, hogy azzal foglalkozol, amiben igazán jó vagy, vagyis a sporttal. Abból is lehet karriert építeni.
2020. okt. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

alapvetően a céljaidnak kell motiválni, annak, hogy el akarod őket érni. nem árt, ha ezek érdeklődéssel is párosulnak és szívesen csinálod azt, amit. érdemes átgondolni, hogy most a megfelelő szakon vagy-e, érdemes, szükséges-e itt töltened az idődet, belépő ez a céljaid eléréséhez, vagy mellékvágány és időpocsékolás?


ezen kívül az időd szigorú beosztása, a feladatok ütemezése és a napirend fegyelmezett betartása sokat segíthet. ha nem kell rajta törnöd a fejed, hogy van-e kedved tanulni vagy nem, mert az a napirend, hogy reggeli után tanulás, utána sport, aztán kikapcsolódás, akkor ez könnyebben rendszerré válik. bármilyen tevékenységet nagyon nehézzé válhat csinálni - még akkor is, ha szereted. nekem elég sokat segített Steven Pressfield: Művészet háborúja (War of Art) című könyve. érdekes látni, hogy az írók is mennyit szenvednek vele, hogy rávegyék magukat, hogy leüljenek írni, pedig semmi más dolguk nincsen. tőlük is hatalmas fegyelmezettséget igényel, nagyon fontos, hogyan szervezik a napjaikat.


#2-esnek is igaza van abban, hogy sport karriert is lehet építeni, de azért azt se felejtsük el, hogy ez sem minden sportolónak sikerül és még akinek sikerül, azok számára is vége lesz egy idő után. a sport kimondottan olyan terület, ahol meg vannak számlálva a napjaid. ha lesérülsz, vagy kiöregszel, már nem tudsz tovább érvényesülni sportolóként, legfeljebb edzősködhetsz, vagy valami egyéb mellékvágányon érvényesülhetsz tovább, de jobban jársz, ha sportolóként már eleve van valamilyen másik képzettség, szakma és jövőkép előtted.

2020. nov. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!