Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan válhatunk motiválttá a...

Hogyan válhatunk motiválttá a céljaink elérése érdekében?

Figyelt kérdés
Huszonéves egyetemista vagyok. Több, nagyobb volumenű célom is van az életben, azonban ezen célok egy része a társadalom általi elismertségből fakadóan a célom (pl.: nagy presztízsű egyetemi szaknak az elvégzése). Nincs motivációm a jelenlegi, nem nagy presztízsű szaknak az elvégzéséhez, de sokat tanulok, mert mindig erőt veszek magamon. Úgy érzem van eszem, de nem a tanuláshoz van a legnagyobb tehetségem, nem a tanulásban tudok kiteljesedni és önbizalmat szerezni, hanem inkább a sportok azok, amelyekben tehetséges vagyok és könnyedebben mennek sajnos. Azonban nekem az a vágyam, hogy a tanulás iránt is azt érezzem, amit a sportok iránt. Szeretnék szeretni tanulni és szeretném, ha nem nyűg lenne, hanem örömmel ülnék le. Ez a legnagyobb vágyam jelenleg, hogy elérjem a 0. lépcsőfokot, ami a céljaim felé vezet. Néha érzem a flow-t tanulás közben, de inkább nyűg. Nem értem, hogy a sikeres embereknek honnan van ennyi motivációja, hogy mindig többet akarnak és azt meg is szerzik. Én is erre vágyom, hogy el tudjam érni a céljaimat, de motiváció nélkül ez nem igazán megy. Ráadásul a jelenlegi, nem legnehezebb szak sem megy annyira jól, akkor miért mennék el egy nehéz egyetemre? Nektek honnan van motivációtok?

okt. 18. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem először gyakorold a pozitív gondolkodásmódot (tömérdek videók erről a neten - erről priviben sokat tudnék mesélni és segítenék), majd amikor valamit el akarsz kezdeni (kis dolgokra gondolok most), akkor számolj vissza 5től 1ig és azonnal kezd el azt a dolgot, amit szeretnél csinálni. Hatásos és ezt nem én találtam ki. Végső ötletem: Keress olyan társaságot, akiknek hasonló a vágyuk a tiédhez és támogassátok egymást.
okt. 18. 10:42
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb embernek alapvetően onnan, hogy azt csinálja, amit szeret. Lehet, hogy meg kéne magad jutalmaznod azzal, hogy azzal foglalkozol, amiben igazán jó vagy, vagyis a sporttal. Abból is lehet karriert építeni.
okt. 18. 12:58

További kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!