Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Thalassa ház, vagy Tündérhegy?...

Thalassa ház, vagy Tündérhegy? Melyiket ajánlanátok bent fekvős pszichológiai ellátásra? Valamelyik ilyen intézményben ti tényleg jobban lettetek? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kérem, csak olyan írjon, aki már volt bent egyikben, vagy másikban, illetve aki ismer olyat, aki bent volt. Nagyon fontos számomra, hogy ne feltétlen a begyógyszerezésben lássák a megoldást az ott dolgozók, hanem a terápiában. A Tündérhegyen annó voltam egy első interjún és láttam a bent lévő pácienseket. Mindegyiknek zavaros volt a tekintete, azaz begyógyszerezték őket. Szomorú látvány volt.

Vajon elképzelhető, hogy valamelyik helyen a terápián van a hangsúly és nem a gyógyszereken?

Nagyon régóta keresek egy normális pszichológust, de folyton lepattintanak és azt a választ kapom, hogy nincs már szabad kapacitásuk és ajánlani sem tudnak mást… A legutóbbi pszichológus, miután nem bizonyultam könnyű esetnek, szintén lepattintott és azt mondta, hogy a fenti két hely egyikét bent fekvősen kipróbálhatnám.

Nagyon köszönöm a segítő szándékotokat előre is!



2020. okt. 18. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Voltam bent Tündérhegyen három hónapig. Én nagyon ajánlom, azzal együtt, hogy megértem, hogy elriasztott a gyógyszeres kezelés alatt levő emberek látványa - tényleg majdnem mindenki szed ott gyógyszert, de tudni kell, hogy ott ez a terápia része, és valószínűleg nem köteleznének rá, ha nem lenne rá szükség. Amikor én bent voltam, én is jobban éreztem magam a gyógyszereknek köszönhetően, és ha bent vagy, akkor el kell fogadnod azt, hogy ez a terápia része. Bíznod kell a terapeutákban, hogy a legjobbat akarják neked, másképp nem működik. Tehát TH-nek csak akkor indulj neki, ha eldöntöd, hogy a gyógyszert, amit javasolnak, beszeded. Ha már bent vagy, nem szabad nem bevenni, ez az egyik legsúlyosabb keretsértés, mert akkor nem vagy partner a terápiában.


Egyébként szerintem nagyon barátságos és korrekt hely. Az első három válaszban itt leírtam mindent, amit mondani tudok róla: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Az időtartamtól ne ijedj meg, a három hónap ott bent úgy eltelik, mint a pinty, köszönhetően a szoros időbeosztásnak és a téged körülvevő embereknek.



Thalassa-ház. Nem tudok róla sokat írni, csak azt, amit egy ismerősömtől megtudtam róla, akivel TH-n találkoztam. Sokkal kötöttebb, mint TH, jobban össze vannak zárva az emberek. Úgy tudom, még a telefonhasználatot is korlátozzák, meg talán internetezni se lehet (ilyenek nincsenek TH-n). Kimenő sincs asszem, de erre nem mernék megesküdni. Arra viszont emlékszem hogy magukra mosnak és főznek a bent lakók. Engem nem győzött meg azok alapján, amiket hallottam róla, nem szívesen mennék egy ilyen helyre. Ráadásul azt hallottam, hogy durvább dolgokkal mennek oda, mint TH-re, tehát függőségekben szenvedők a bent lakók. TH-n depresszióval, borderline-nal, bulímiával, pánikbetegséggel és hasonlókkal érkezőket kezelnek. Függőséggel oda nem lehet bemenni, aki bent van, az nem ihat, nem drogozhat.


Én a Tündérhegyet javasolnám.

2020. okt. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tündérhegy gyenge pontja a gyógyszerezés. Abban nincsenek a helyzet magaslatán.
2020. okt. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a Thalassa házban voltam 7 hónapot személyiségzavarral. Ha gyógyszer nélkül kerülsz be oda és nem indokolt nagyon akkor nem fognak gyógyszert adni, viszont ha gyógyszerrel mész oda akkor nem fogják másnapra elvenni tőled. Nekem az volt a tapasztalatom, hogy pszichoterápiával próbálnak mindent megoldani, szóval a gyógyszert tényleg azok kapják akiknek nem elég a terápia (pl skizofrének, mániás depressziósok). Itt nem csak függők vannak, de tény hogy sokan vannak itt mivel pl a Tündérhegyen nem fogadják őket csak ha x hónapja tiszták (...) a telefonhasználatot a függőknek korlátozzák, illetve a foglalkozások ideje alatt kb 8tol du 3ig nem lehet internetezni/telefonálni. Este meg talán 11ig lehet. Szóval azért nem olyan vészes szerintem.

Kimenő van de nem mindenkinek (az első 2 vagy 3 hétben a függők nem mehetnek ki,a többieknek egy héttel kevesebb). Főleg a csoportterápián van a hangsúly, van nonverbális terápia is, pl zene-művterápia, pszichodráma. Az egyéni kevesebb. Az az elv hogy a csoport gyógyít.

Én szerettem ott lenni, és nagyon sokat segített rajtam. Ha van kérdésed nyugodtan írj privátban is akár

2020. okt. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
7 hónapot voltál bent szemelyisegzavarral? Te jo isten. Akkor nekem 3 féle diagnosztizált mentális bajjal meddig kellene bent lennem? Egy évig?
2020. okt. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Az alap terápia általában 6 hónap. De ez a ki a betegebb verseny ott is remekül szokott működni.. :)
2020. okt. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Es ezért fizetni kell a thalassa házban es tunderhegyen, vagy ezek mind állami helyek?

Hallok olyat is, hogy valaki csak 2-3 hétre fekszik be, meglep a 7 hónap. En bipolaris vagyok es borderline, nagyon rám férne, de fél ev egy kórházban...

2020. okt. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6: Tündérhegy állami intézmény, az OORI-n belül működik, TB támogatással vehető igénybe. A Thalassa is, a különbség annyi, hogy alapítványról van szó, ezért arra kérnek, hogy ha teheted, támogasd őket. Tündérhegyen 3, Thalassában 6 hónap az alap, természetesen ez egyénileg változhat.
2020. okt. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs a Tündérhegyen 1-2 hetes program? 2 hétnél nem bírnék többet...
2020. okt. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: ezt nem tudhatod addig, amíg bent nem vagy. Én is úgy mentem, hogy ha nem tetszik, két hét múlva hazajövök, aztán alig akartam otthagyni.
2020. okt. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
24%
Nem feltétlen a gyógyszerezés miatt zavart a tekintetük.. lelki dolgok, az aznapi csoport után is láthattad őket, vagy csak szimplán a tegnapi felismeréseket láthattad az arcukon, ami néha igen, nehéz tud lenni. Soha nem voltak még ennyire hatásos terápiáim, amíg Tündérhegyre nem kerültem. Rengeteget fejlődik itt az ember, aki nem, az nem is akar igazán. Bele kell adni magad. Az is jó, hogy közösségben vagy és sok mindent megtanulsz, hallasz másoktól. Én meglepődtem, hogy Magyarországon van ilyen hely egyáltalán. Ha bajod van, Tündérhegyre menj.
2020. dec. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!