Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy ennyire nincs életenergiám? Létezik ilyen betegség?

Figyelt kérdés

Folyamatosan olyan a közérzetem, mintha kiment volna belőlem az életerő. Mintha üres lenne az autóban a benzin. Nincs kedvem, motivációm semmihez. Szinte rágondolni is nehézséggel jár, hogy valami megerőltetőt végezzek, még a legkisebb dolgokban is. Például tegnap este nem volt kedvem, késztetésem, motivációm ráhúzni a takaróra az ágyhuzatot, és úgy aludtam, hogy a takaró és közém raktam be egyszerűen. Ez ilyen kis semmiségnek tűnik, de jól mutatja, hogy a legapróbb dolgokhoz se érzek erőt magamban. Szinte nem is értem az embereket, amikor azt látom, hogy felkerekednek, és erőfeszítés árán megcsinálnak valamit. Ha pl. egy családtagomat megkérem, hogy segítsen nekem valamiben, amihez ő ért, mindig félek, hogy, úgy érezve magát, mint én, majd azt mondja, hogy "nekem ehhez nincs kedvem meg erőm, ennek nincs semmi értelme, nem csinálom". Szerencsére olyan munkám van, amit otthonról végezhetek, félállás, és elég könnyű, de még ez is szorongással tölt el. Abszolút nem mozgok, féltem az egészségemet. Legszívesebben könnyű olvasmányt olvasok vagy nézek valamit a netflixen.


Tudom, hogy nagyon lustának tűnök, de valójában nem ilyen vagyok, ez csak egy állapot, de nem tudom, miért van ez. Borderline-ról van diagnózisom, de nem tudok róla, hogy ennek az lenne a velejárója. Egyszerűen mintha semmi nem okozna örömet, és mindent nyűgnek élek meg.


Pszichológushoz járok, gyógyszert is szedek, de bármilyen antidepresszánst szedtem eddig, mindig azt éreztem, hogy nem ér igazából semmit. Nem erős szerekre kell gondolni, mint xanax, meg frontin meg társaik, hanem enyhébb hatású hangulatjavítókra, antipszichotikumokra. Viszont nem érzek jelentős változást azon kívül, hogy több súlycsoporttal feljebb kerültem az általuk okozott súlygyarapodás következtében...


2020. okt. 18. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Mióta szeded a gyógyszert? Erről meséltél a pszichológusodnak? Talán nem ilyen válaszra számítottál de nem lehet hogy az őszi fáradság? Egyébkent teljesen ugyanezt érzem, bár én még a szüleimmel élek és kiskorú vagyok szóval nincs olyan hogy nemcsinálom meg. Max lassaban de megkell hogy csinaljam.
2020. okt. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem őszi fáradság, nyáron is ugyanilyen vagyok. Már régóta tart ez. Nagyon nagy az alvásigényem, nem tudom magam rávenni a mozgásra, valahogy nem motivál semmi igazán. A gyógyszert már több mint egy éve szedem, a pszichológus tud mindent.
2020. okt. 18. 13:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Sima depresszió. Említsd meg a pszichológusodnak.
2020. okt. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
En bipolaris vagyok es évek óta ilyen vagyok. Sokszor enni nincs erőm felkelni. Lemenni a boltba olyan, mintha háborúba mennek, inkább nem eszem egy napig semmit. Sokszor zuhanyozni sincs kedvem/erőm. Néha konkrétan az faj, ha látom, hogy más emberek valamilyen megerőltető dolgot csinálnak. A reggeli keléseket volt, hogy végigbőgtem. Egyértelműen a dep. tünete, bár en mar előtte id nagyon energiahianyos voltam. Edzeni pl. soha nem tudtam. Kevés ember erti meg ezt az állapotot szerintem.
2020. okt. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy azért, mert nincs elöttetek semmi cèl, amièrt lehet lelkesedni, amiért minden nap èrdemes kikelni az ágyból, ès hajtani.

...vagy pedig tènyleg alacsony energia szint...ezt leginkább a jóga csakra-energiarendszerével lehet magyarázni, blokkok vannak az alsó három csakra némelyikében.

2020. okt. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az első lépés a legnehezebb...


Kezdjetek el mozogni!!!!

2020. okt. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Nekem ptsdm van aztán a munkahelyen is kibkritottak 1 éve akkor vérszegény is voltam de hiaba mult el azóta így vagyok én is. Mondjuk a tisztálkodást takarítást megcsinálom mert utálom a koszt de kínszemvedés amúgy meg semmi nem érdek és aludni sem tudok normálisan. Folyton felébredek , szorongok éjszaka fáj a gyomrom tőle. Nekem be kell járnom dolgozni de ez sem érdekel. Utálom az egészet, szinte minden reggel gyomorgörccsel kelek és sírvak készülök el. Nekem a jarvány miatti izoláció is rátesz nagyon. De amúgy sem látom már az utat. Engem is a olvasás köt le néha egyedül de van, hogy arra sem tudok figyelni. :( En nem szedek semmit csak nagyon pici frontint ha mar nem birom ejjel. De pl a mozgást is erőltettem. De nem lett jobb tőle sajnos. Csak szenvedtem a torna meg szobabicikli közben vagy zombiként setálgattam az utcán és azt éreztem minek?
2020. okt. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne adjàtok fel...sokan bármit megtennének, ha még pár héttel-hónappal tovább élhetnének, miközben még valami betegségtől fájdalmában szenvednek is...szóval plz....keressétek az örömet.

Kezdjetek el egy új hobbit, segítsetek embereknek, kezdjetek el egy szellemi utat gyakorolni, és akkor kicsit jobban megértitek mi a világ, és mik a célok.

2020. okt. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8 nagyon nem értetted ezt meg. Nem írta együknk sem hogy meg fogja ölni magát. De nem megy amit írsz. Nincs erőm hozzá és értelmét sem látom. Kezdjen új hobbit akinek az ágyát sincs ereje normálisan megcsinálni? :) ne viccelj már. Ha ilyen egyszerű lenne nem is lenne probléma. Masoknak meg segítsen most valaki más..részemről hullára nem érdekel. Eddig ez volt aztán nekem ki segít? Senki még egy maszkot sem vesznek fel a kedvemért annyirq fontos vagyok.
2020. okt. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!