Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erdemes pszichoterapiara...

Erdemes pszichoterapiara menni, hanem egy konret problemam van hanem rengeteg?

Figyelt kérdés

Nagyon sok dolog van ami nem ugy tortent a multamban ahogy kellett volna. Rengeteg hibat is elkovettem. Osszeirtam hogy mik bantanak, mik jelenleg a problemaim es mi az ami ezekhez vezetett. Vannak dolgok amiknek felek a kovetkezmenyeitol, szorongok.

Lenyegeben osszeirtam az eletem es a problemaim gyerekkoromtol mostanaig. Most 27 vagyok. Ezek bantanak, aggasztanak es hatassal vamnak a jelenlegi eletemre is.

Osszeirtam az aktualis problemaimat is, de ugy erzem hogy a multam is kell hogy kontextusba helyezze a dolgokat.

Valoszinu az elso 50 perces konzultacio ezzel el is fog menni es csak a masodikon jutnank hozza hogy atbeszeljuk a dolgokat.

Magan szakemberhez mennek. Nem hiszem hogy allamin van erre kapacitas.

Valoszinu pszichiaterhez mennek aki csinal pszichoterapiat mert lehet hogy antidepresszans kurara is szuksegem lenne (foleg a sulyos alvasproblemaim miatt).

Olyan szakembert szeretnek budapesten aki foglalkozik csalad terapiaval is mert kesobb elmennek a szuleimmel is. Nem art ha a pszichoszomatikus betegsegekhez is ert.

Esetleg tudtok valakit javasolni?



#pszichoterápia #Pszichoterapeota
2020. okt. 19. 13:55
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem tudok elaludni. Ha sikerul is kiuritenem a negativ gondolatokat meg akkor sem. Sokszor egesz ejjel nem alszom el.
2020. okt. 19. 14:40
 12/17 anonim ***** válasza:
És mennyit alszol átlagosan egy nap?
2020. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Elvileg 8 orat. Ebbol jo ha a fele alvas. Mar probaltam alvasido csokkentest, vizualizalast, melatonint, sanvalt. Rengeteg dolgot.
2020. okt. 19. 14:43
 14/17 anonim ***** válasza:
Reggel ébresztőre kelsz fel, vagy addig alszol, míg szeretnél? Tehát az a 8 óra aktív alvást jelent vagy beletartozik az elalvással való bajlódás is?
2020. okt. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

De inkabb a szakemberekkel kapcsolatban szeretnek tanacsot kerni. A kerdeseimet mar leirtam. Mar sok tanacsot kaptam az az alvasommal kapcsolatban. Sokmindent probaltam.

Kedves hogy erdeklodsz de a konkret problemat mar nem a gyakorin szeretnem megoldani.

2020. okt. 19. 14:46
 16/17 A kérdező kommentje:
Ebresztore kelek 7-kor. 10-11 fele fekszem. Sokszor 4-kor alszom el vagy egyaltalan nem
2020. okt. 19. 14:50
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jelentei az, hogy tisztában vagy a gondjaiddal, hogy nincs bajod. Én is tisztában vagyok a saját mentális gondjaim okával, eredetével. Részletesen tisztában vagyok a folyamattal és nem azért mert a pszichológus rávilágított, nyílván nem állapítottam meg öndiagnózist, de a folyamattal tisztában vagyok. Most ez nem jelenti azt, hogy attól, hogy tisztában vagy vele, attól hipochonder vagy. Persze az is lehet, hogy az vagy, nem ismerem a helyzeted. Nekem is voltak alvásgondjaim, pszichológus semmire nem volt jó, nekem a nyugtató oldotta meg, amit felírt a pszichiáter.
2020. okt. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!