Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményed a frontinról?

Mi a véleményed a frontinról?

Figyelt kérdés
Ez az a gyógyszer, ami nekem a mindent jelenti. 2015-ben kezdtem el szedni, aztán 2016 február 7.-én lebuktam vele a szüleim előtt. Aztán folytattam, 2017 január 31-ben ismét lebuktam vele. Utána exemhez költöztem és zavartalanul szedtem tovább 2018 júniusig. Exemmel akkor szakítottam a gyerek téma miatt, mert 17 évesen még nem akartam szülni. Utána egy hónappal elmentem orvoshoz és felirattam xanaxot, aztán novemberben orvost váltottam és felirattam a frontint. Utána minden rendben volt egy darabig, aztán anya kitalálta, hogy szokjak le róla. 120 kerek napig nem volt frontinom, mert a nyírőben lehoztak róla 1 hét alatt napi 4mg-ról. Most tegnap óta megint van és holnapután megyek feliratni. Úgy izgulok, remélem felírják. Kalandos utat jártam be vele, de sosem akarom véglegesre lerakni. Ti hogy vagytok vele? Én napi 2-3mg-ot veszek be belőle. Csak így tudom az életemet egyben tartani, az orvos szerint szétesett a személyiségem. Most a frontinnal együtt 5 gyógyszert szedek. 20/l

2020. okt. 19. 21:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
igen
2020. okt. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem egy nagy durranas, kicsit tul van lihegve ez a xanax rivotril tema. En 6 eve szed napi 1-2-3 mg mg xanaxot, attol fuggoen mikor milyen napom van.
2020. okt. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ismerem, nem vagyok drogos. Te igen. Ugyanis erősen gyógyszerfüggő vagy. Én erre nem lennék büszke. De te úgy teszed tönkre a szervezetedet, és életedet ahogy akarod.
2020. okt. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Mért írta fel neked az orvos a frontint egy kislánynak?
2020. okt. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Az áradozásodból rögtön lejött, hogy átcsúsztál a drogos kategóriába. Ezeket a nyugtatókat nem lenne szabad 1-2 hónapnál tovább szedni. Nyilván csodálatos nyugalmat ad, amíg szedi az ember. Aztán amikor elfogy/elfelejted vinni a nyaralásra, vagy nem írnak fel többet, akkor majd jön a szorongás, pánik, napokig nem alvás, remegés, izzadás, hányás, deperszonalizáció, és a többi borzalom. Tanulj meg egy fontos dolgot: mindennek ára van. A mostani szuper boldogságodért is meg kell fizetned. Lehet, hogy majd csak évek múlva, de nem lesz vidám. Most egy álomvilágban élsz, és szar lesz az ébredés. Ha szerencséd lesz, akkor csak 30 éves korodra leszel idegroncs, ha nem lesz, akkor már 25-re. Nem kell hinni nekem, de majd rájössz magadtól is.

egy gyógyult függő

2020. okt. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Azért írták fel, mert megkértem rá az orvost. Meg aztán egyre több ilyen van, hogy 15 évesen már szedi az ember.. amúgy köszi a válaszokat. De #1 mit akartál mondani azzal, hogy "igen"? Az volt a kérdés, hogy mi a véleményed a frontinról? Most az, hogy igen, max annyit jelenthet, hogy te is szeded, vagy nem így van?
2020. okt. 19. 22:48
 7/25 anonim ***** válasza:
Egyetértek az eddigiekkel. Azon kívül majd csodás lesz, amikor babát szeretnél, de nem tudsz lejönni a szerről.
2020. okt. 20. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Jó a fronya de azért nem valami hűű de nagy szám 😃

Én pl drogfüggő vagyok, de mikor kimegy a hatás és meg vagyok zuhanva, jó bedobálni párat. Egy üveggel akár 2 napig is tudok aludni.

2020. okt. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Én xanax függő vagyok folyamatos addiktológiai kezelés alatt és mindig kapok xanaxot, hisz anélkük egy napot sem bírok ki. Régebben volt hogy elértem a napi 10mg-ot. Használom az 1mg-osat és a 2mg SR-t is. Most ott tartok hogy ez már csak 4mg. Lehet másnak sok, de aki kemény munka árán ideáig letud menni ahhoz sok akaraterő és szenvedés kell. Nálam ez már több mint 10 éve tart. Nagyon addiktív szer. Igazi függőt csinál az emberből. Küzdök tovább hogy csökkentsem az adagot. Viszont csak és kizárólag alváshoz használom. Te is egy gödörben vagy. Ráadásul az orvos nem is értem miért írta fel. Neked gyerek pszichiáter kellett volna akkor.
2020. okt. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
24%
Igen, egyébként tök érdekes hogy így is mekkora függőséget tud okozni. Viszont ellentétben a drogokkal ezek a gyógyszerek csak leszedálnak. Nem tudnak komoly boldogságot beadni.
2020. okt. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!