Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossággal való fenyegető...

Öngyilkossággal való fenyegetőzés után lehet rá precedens, hogy valaki megússza az adósságot?

Figyelt kérdés
Vagy akkor már mindegy ha meg is teszi mert úgysincs kiút a csapdából?

2020. okt. 20. 06:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Milyen adósságot?
2020. okt. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
Banknál, vagy magánembernél? A bank nem törődik vele, milyen a lelkiállapotod, ha tartozol, behajtja rajtad. Ha meghalsz, a hozzátartozód fizetheti.
2020. okt. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Hallgatói szerződés. Elég tragikus összeg.
2020. okt. 20. 07:11
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem milyen adósságról beszélsz. Valakinek pénzzel tartozol? Ha ugen, akkor továbbra is tarozol neki mindegy hány idióta öngyilkossági kísérleted volt.
2020. okt. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nyilván elég magas összeg tud kijönni, ha sok évig jársz egyetemre. Ez viszont nem tartozás és nem hitel. Ha betartod a feltételeket, akkor egy forintot nem kell belőle visszafizetni. A lényeg, hogy dolgozz. Ennyire egyszerű.

Oké, hogy most a vírus miatt nem könnyű munkát találni, de nem lesz 10+ évig itt a vírus, ami alatt lévő kell dolgoznod amit aláírtál.


Szóval ez puszta siránkozás.

2020. okt. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%
Bárcsak így működne! Egyik hitelt venném fel a másik után, aztán fizetés helyett hisztizek egy kicsit. 🙄
2020. okt. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Max anyádnak és apadnál érsz el ezzel valamit, hivatalos tartozásnál magasról tesznek a fenyegetőzésedre. Sőt, még az is lehet, úgy vannak vele, hajra, hatha az utanad marado orokseg fedezi a tartozast.
2020. okt. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 B. Zotya válasza:
83%
Csak akkor, ha az illető meghal. Az örökösök ebben az esetben csak akkor "kapják meg" a tartozást ha elfogadják a teljes örökséget. Ha a tartozást nem akarják az egész örökségről le kell mondaniuk. Ekkor jön a kezes, ha van.
2020. okt. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"A lényeg, hogy dolgozz. Ennyire egyszerű."


Nem ilyen egyszerű. Lassan fél éve vagyok munkanélküli, mert alkalmatlan vagyok a szakterületemben, amiből diplomám lett. Nem véletlen, hogy 5 évig tartott elvégeznem így nemcsak hogy 20 éven belül kell 10 évet ledolgozni, de mivel időben sem tudtam befejezni így 1 év türelmi idővel lehet csak ledolgoznom máskülönben ugyanúgy perkálni kell. Tehát mostmár csak max fél évig lehetek munkanélküli 10 éven keresztül, ami kivitelezhetetlen, főleg, hogy a közeljövőben sincs semmi esélyem munkába állni. Aljamunkára meg a fizikai állapotom miatt alkalmatlan vagyok szóval az sem mentőőv. Eddig vagy 150 helyre beadtam a CV-met, de semmi esélyem. Ami munkahelyre alkalmas lennék onnan meg sose válaszolnak vissza (gondolom munkatapasztalat hiánya vagy túlképzettség miatt). Rémes ez az egész!

2020. okt. 20. 09:10
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

5 évig jártál egyetemre, azaz a képzési idődet kell ledolgoz i itthon a következő 20 évben. Valamit benéztél.



Egy hallgatói szerződés miatt? Bocs, de ez nem adósság, tudtad, mikor államira mész. Igazából ez a szopás vele, még önköltségesnél mehetsz akár külföldre is.


Ezen ne ess kétségbe annyira! Mi a foglalkozásod? Nem tart a covid se örökké.


Amíg nem találsz mást, eladó sem okés? Az nem fizikai, én is bírom, gerincferdüléssel, csípőficammal. Vagy egy ismerős, aki bejelent a vállalkozásába?


Költözés esetleg? Ha tényleg így van, ahogy írod, akkor elmennék eladónak, vendéglátásba. Szerintem csak borúsan látod a helyzetet.


Amúgy ha meghalsz, akkor visszautasíthatják az "örökséget".

2020. okt. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!