Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csinálom ezeket a...

Miért csinálom ezeket a rituálékat, már hülyén érzem magam!?

Figyelt kérdés
Ha megütök az egyik lábammal valamit véletlen azt a másikkal is kell, Esténként az összes falat meg kell érintenem, majd villanykapcsolót is 2x ki bekapcs. Fogalmam sincs miért alakultak ki ezek, de nagyon furcsa és egy ideig észre se vettem. Csak akkor mikor már a plafont is meg akartam érinteni, és akkor vettem észre, hogy ezt mi a francnak csinálom? Azóta se múlnak el. Anyám is sokszor kérdezni, miért nézek hátra fele utcán. Utcán konkrétan 3 percenként hátra nézek mind2 irányból. Hülyén érzem magam de nem tudom abbahagyni. Ilyenkor meg egy belső hang is figyelmeztet, hogy ha nem teszed meg szörnyű dolog fog történni veled és hasonlók. Mostanában sok új rituálé jelenik meg nálam, mint ülök ugye a forgószékemben, két kezemmel meg kell fognom majd így átlósan keresztbe is simán csak meg kell érintenem a karfát. Sajnos ezt már publikusan is szoktam csinálni, mint ha oldalra fésülök egy hajtincset akkor a másik oldalt is kényszert érzek. Most már tudom kontrollálni néhány rituálét mint a fal érintést, de valamikor kényszert érzek, pedig semmi értelme annak amit csinálok. Néha ránézek az éjjeli lámpámra és akkor azt is így 2x vagy 4x meg kell érintenem. Régen is voltak ilyenek azt hiszem, majd elmúltak de mostanában újra előjönnek. Ilyenkor mintha nem magam lennék. Mitől alakul ki ez a furcsa jelenség?

2020. okt. 21. 02:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Udv. Ez egy OCD nevezetu gyakori mentalis rendellenesseg. Terapiaval, esetleg gyogyszeres kezelessel kordaban tarthato. Sokunknal megjelenik, pl. koromragas, lepesek szamlalasa, tulzott tisztalkodas, azonban kepes rogeszmeve valni es igy negativan befolyasolja a szemelyes eletet. Elso korben pszichologust ajanlok.
2020. okt. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Asperger szindrómásként én is a rituálék rabja vagyok.
2020. okt. 21. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ocd vagy asperger
2020. okt. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért de én is csinálok néha ilyesmi fura dokgokat.



Eléggé stresszes élet, és traumák.

De nekem nincs kényszer gondolatom csak simán "stresszoldó"

2020. okt. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Igen, az is OCD. Ez teljesen normális addig, míg nem okoz problémát az életünkben.
2020. okt. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5#valaszolo te diagnosztizált ocd-s vagy?

Mert én nem Csak észre vettem efféle dolgokat.

S lenne pár kérdésem

2020. okt. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
szerencsére még nem okoz gondokat, csak ilyesmik vannak amiket fent emlitettem :) bár ezek is néhA kellemetlenségeket okoznak..
2020. okt. 21. 23:19
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok OCD-s, csak orvostanhallgató. Nyugodtan írj, ha úgy gondolod, hogy tudok neked segíteni.
2020. okt. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kényszerbetegség - Rituálék fogságában Szerző: WEBBeteg - Dr. Dinya Zoltán, pszichiáter Mindannyian jártunk már úgy, hogy le kellett ellenőriznünk, bezártuk-e a lakás ajtaját, kihúztuk-e a vasalót. Vannak azonban, akik ezt több százszor is kénytelenek megismételni, akár több utcasarokról visszafordulva is. A szorongásos betegségek közé tartozó kényszerbetegségen, más néven obcesszív-kompulzív zavaron (OCD), a kényszergondolatokkal és/vagy kényszercselekedetekkel járó, tartós az egyén életét jelentősen megnehezítő állapotot értjük. Sokkal ritkábbnak gondolják, valójában viszonylag gyakori pszichiátriai betegségről van szó, a lakosság körülbelül 3 százalékát érinti. Maguk a betegek is tisztában vannak állapotukkal, de a pszichés zavarokkal szembeni előítéletek miatt igyekeznek betegségüket eltitkolni, szokásaikat megmagyarázni mások előtt, így csak igen súlyos esetben fordulnak orvoshoz (vagy viszi őket oda családjuk). Többnyire szégyellik állapotukat, úgy vélik, őrültnek tekintenék őket, ezért inkább csendben szenvednek otthon, akár teljesen bezárkózhatnak, pedig megfelelő gyógykezelésük napjainkra többnyire igen jelentős javulást eredményezhetne.


Részletek: [link]

2020. okt. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 jácint78 ***** válasza:
Hello....Nincsenek hangok...a sajat tudatod es tudat alattid veled hallani...amig nem okozol kart magadban es masban probalj meg egyutt elni ezzel.... kesobb adottsagga is valhat...
2020. okt. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!