Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriára kell mennem...

Pszichiátriára kell mennem feltétlen, ha azt akarom kideríteni, van-e bármi "betegségem" mint ADHD, vagy pszichológus is ki tudja ezt deríteni?

Figyelt kérdés

Töltöttem ki pár tesztet, beszéltem pszichológussal aki pár kezelés után azt mondta, hogy "esélyes hogy van ADHD-d", de az hogy "esélyes" meg az hogy "van" két különböző dolog és biztos akarok lenni abban, hogy mégis mi..."van".. :D

Amikor beszéltünk, kitöltöttünk pár tesztet arra jutottunk hogy volt pár gyerekkorban "jel" kategóriába tartozó tulajdonságaim, és hogy manapság is megvan egy részük és "újak is kifejlődtek" azóta, de egy "Igen, neked van ADHD-d!", vagy egy "Nem, neked nincs ADHD-d!" annnnnyival jobban kipofozná belőlem ezt a hatalmas kérdőjelet, hogy az elmondhatatlan! :D


2020. okt. 22. 01:05
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Tehát csak a kérdésedre szeretnél választ kapni, kezelni azt nem szeretnéd? Nem hinném, hogy egy papír javítana a helyzetedben. Az ADHD gyerekkorban megjelenik és akkor diagnosztizálják.
2020. okt. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Kivéve ha 30+ évesen diagnosztizálnak, mert "csak" figyelemzavarod volt kiskorodban. (a hiperaktivitás is jelen van akkor is, csak a fejedben...)

Pszichiáter jogosult erről diagnózist adni. Felnőtt ADHD ambulancia van a SOTE-n és magànellátásban talán 2 helyen.

2020. okt. 22. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
Értem, de attól miért lesz jobb valakinek? Szerintem jobb ignorálni egy mentális betegséget, ha eddig sem okozott gondot (ha okozott volna, már lenne diagnózisa). Ritalint felnőtteknek egyébként sem írnak fel, legalábbis ott, ahol én élek.
2020. okt. 22. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Én Mo-on élek és itt felírják.


A többibe nem mennék most bele, ha valóban érdekel, hová vezet kezeletlen ADHD-val felnőni, és (disz)funkcionálni, kérlek olvass utána.

2020. okt. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Ja, és az ADHD nem mentális betegség. Neuropszichológiai tünetegyüttes.
2020. okt. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3%
Annyira azért nem érdekel, de hajrá, srácok!
2020. okt. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Lehet hogy klinikai szakpszichológus is meg tudja állapítani, tesztek alapján.
2020. okt. 22. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#1 Nem, nem csak egy papírt szeretnék :D tudni akarom hogy ez valós probléma-e vagy sem, ezt nem hittem volna,hogy ilyen nehéz lesz megérteni,de ahogy látom néhány válaszolóba annyi empátia szorult mint a segglyukába 10 forintos... Ráadásul, ráadásul,ha még ez nem is okozna gondot, mert hát nem tehetsz róla hogy érzéketlen vagy, félművelt is és azt a maréknyi dolgot próbálod osztogatni egy igen is komoly kérdés alatt. Bravo!


#2 erre rákeresek, köszi!


#3 kiemelném azt a részt amire reagálnék:

"Értem, de attól miért lesz jobb valakinek? Szerintem jobb ignorálni egy mentális betegséget, ha eddig sem okozott gondot (ha okozott volna, már lenne diagnózisa)."

Ja,mert senkinek semmi joga sincs ahhoz hogy tudja, éppen milyen betegségei, zavarai, rendellenességei vannak. Igazad van! Ha valaki epilepsziás pl,ne érdekelje, ignorálja,na az szép lesz. Csak hogy egy példát írjak... Egyébként,honnan tudod,hogy eddig sem okozott gondot? Honnan tudod,hogy ha okozott gondot,azt a szülők észrevették és felvették a kapcsolatot szakemberrel? Épp ez az! Nem tudod,mert egy szóval nem írtam arról, hogy okoz(ott)/nem okoz(ott) gondot.


#4 nem nekem szól a válasz szóval nem reagálok rá.


#5 ez nem tudom nekem szól-e,mert a nagyokos is megemlítette mint mentális betegség, de én is a mentális betegségek kategóriába tettem. Ez utóbbi oka az,hogy ezt a kategóriát találtam a legközelebbinek.


#6 Akkor minek mész rá a kérdésre? Minek írsz a kérdéshez? Minek okoskodsz? Minek teszel bármi megjegyzést?

Összegezzük már, tehát, a pali bemegy egy kórházba egy random szobába,felvesz egy fehér inget, bemegy egy műtőbe és navigálni kezdi a sebészt, majd mikor rosszabbodik a beteg állapota annyit mond, "ja, hát engem annyira nem érdekel, hajrá!" ... Na ezt nem tudom megérteni,hogy az én testvérem,aki egész életében együttérző volt, segített amikor tudott, tisztességes volt, beismerte ha tévedett, még akkor is a hülye vicceit mondta mikor a kórházba mentünk látogatni és a gyerekeknek mondta hogy mit csinálnak majd ha meggyógyul, ő 3 agyvérzés után, cukorbetegen, laktóz és glutén érzékenységgel, hererák műtéttel megküzdött,de a 3 agyvérzés közül az utolsót már nem bírta ki, de az ilyen büdös utolsó suttyó tapló paraszt bezzeg életben van, hogy tönkre tegye mások kicseszett életét,mert hát őt nem érdekli, felőle mindenki megrohadhat... Ha törlik is a kommentet, remélem eljut hozzád amit írtam...


#7 utána kérdezek. kösz!

2020. okt. 22. 06:34
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
Én 27 vagyok, diagnózis nélkül, mert itthon és a családban is mindenre csak legyintenek, nincsen nekem semmi bajom, csak a szemelyiségem egy szar... Konkrétan minden tünetem megegyezik az ADHD-val, és nagyon megkeseríti a mindennapjaimat. Az önbizalom nálam egy nem létező fogalom, mindenért magamat hibáztatom, a szorongás és a depresszív gondolatok pedig szinte mindennaposak. "Csupán" ennyi a probléma a kezeletlen ADHD-val. De mivel itthon a mentális egészség egy nem létező fogalom, és nincs félmillióm egy magán vizsgálatra, nem sok esélyt látok hogy valaha is esélyem legyen normálisan élni... És akkor azt még nem is említettem hogy vidéki vagyok, ahol meg aztán ilyesmről végképp nem is álmodhatok.
2020. okt. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7%
De te még mindig a szüleiddel élsz, hetes?
2020. okt. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!