Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért álmodok folyton a...

Miért álmodok folyton a hörcsögömmel, aki meghalt?

Figyelt kérdés

Nemrég írtam ki egy kérdést azzal kapcsolatban, hogy tompa vagyok, alig érzek valamit, nem tudok örülni, izgatott lenni, de nem tudok félni vagy szomorúnak lenni sem, csak ritkán és rövid ideig.


A kérdésben azt is leírtam, hogy a közelmúltban két állatom is meghalt más-más ok miatt. Az elsőnél nagyon sírtam, de csak egy óráig, utána csak tompa voltam és nem akartam beszélni senkivel. A második volt a hörcsögöm, akinél sírni se tudtam, csak könnyeztem. Azóta eltelt egy hét, és egyre többször álmodok a hörcsöggel. Mindig azt álmodom, hogy nem halt meg, csak elszökött vagy elbújt, és előkerül. Álmomban mindig nagyon rossz érzésem van, hibásnak érzem magam, felelőtlen gazdának, pedig tudom, hogy nem vagyok az, igyekeztem mindent megadni neki. Amikor felébredek, nem érzek semmit, de nagyon élénken emlékszem ezekre az álmokra.


Miért álmodok ilyeneket, és hogy tudnám ezt megszüntetni? Elrontják az éjszakai pihenésemet, lassan már aludni sincs kedvem.



2020. okt. 22. 07:44
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Első körben részvétem a történtekért. Valószínűleg még egy ideig ilyen leszel, de ahogy a klisé tartja, az idő megoldja. Ajánlom, hogy este például igyál egy citromfű teát, ez segít a relaxálásban, jobban fogsz tőle aludni. Emellett szerintem este elalvásnál nézz filmet, hallgass zenét, valahogy próbáld elterelni a történtekről a figyelmet. Bár az álmokat nem feltétlenül lehet szabályozni (legalábbis belőlem ez kimaradt)...

Nagyon kívánom neked, hogy sikerüljön továbblépni ezen az időszakon ❤️

2020. okt. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetlen értelme volt a Szulejmán c. Emelkedett sorozatot nézni. Tanultam belőle egy nagyon jó mondást. "Örülj neki, hogy így érzel, mert így tudod, hogy még önmagad vagy". :D Amúgy nem viccnek szántam.
2020. okt. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Napközben nem nagyon van időm ezen gondolkodni, elég sokat kell dolgoznom, plusz az egyik tanárunk az egyetemen kitalálta, hogy mivel úgyse lesz már vele óránk a félévben, ezért előrehozza a vizsgát október végére, meg zh-nk is lesz, és kb. 50 oldalnyi beadandót kéne megírnom. Kb. levegőt venni alig van időm sajnos.


A teát majd kipróbálom, szerintem van is itthon citromfű tea.

2020. okt. 22. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!