Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki mennyi ideig és mekkora...

Ki mennyi ideig és mekkora dózisban szedte a Sertralin nevű antidepresszánst pánikbetegségre, szorongásra?

Figyelt kérdés
Decemberben lesz egy éve, hogy szedem a Sertralint napi 50 mg-ot. Jobban lettem tőle, a mindennapos szorongás eltűnt, de a pánikrohamok 160-as pulzussal járó éjjeli rosszullétek, remegés, ájulásérzés nem szűnt meg, nem vagyok tünetmentes. A dokival a koronavírus miatt hónapok óta nem tudok beszélni csak a gyógyszert írja fel az asszisztense. Lehetséges, hogy kevés lenne az adag és emelni kellene a gyógyszert? Nyugtatót csak akkor veszek be 0,25 mg frontint ha nagyon rosszul vagyok, kb. havonta 1-szer. Várnám a segítségeteket, tapasztalataitokat.

2020. okt. 22. 10:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Miért nem próbálod ki a béta-blokkolókat? Nem tesznek tönkre, mint a pszichiátriai szerek, de hatásosan csökkentik a szorongást
2020. okt. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Van béta blokkolóm, de azt csak akkor veszem be, ha felugrik a pulzusom. Normál állapotban 60-80 között mozog a nyugalmi pulzus, így naponta nem merem szedni, mert akkor nagyon leviszi.
2020. okt. 22. 10:52
 3/13 anonim ***** válasza:
A kialakult rohamot nem oldják, de megelőzik, ha krónikusan alkalmazzák
2020. okt. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem. Eddig nekem ezt még nem javasolta senki. 3 hétig szedtem és 50 volt a pulzusom tőle. Így csak alkalom szerűen merem bevenni.
2020. okt. 22. 11:10
 5/13 A kérdező kommentje:
Illetve a vérnyomásom is mindig alacsony 90/50 vagy 100/60 körüli amikor magas a pulzus akkor is.
2020. okt. 22. 11:12
 6/13 anonim ***** válasza:

Jaj, értem, nyilván alacsony vérnyomásra nem feltétlenül jó, nekem magas volt, azért is vált be.

Szerintem akkor bízz a dokidban, vagy próbálj meg természetes dolgokat

2020. okt. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

11 éve szedem 2 év megszakítással. 75mg, az elején egy ideig 100mg. Kezdéskor 50mg volt, igazából kifejezetten olyan céllal, hogy ne egyből 100-zal nyissunk, de az kevés is, a terápiás adag legalja (50-200). Szerintem érdemes lenne emelned, mert ha hat, akkor annyi még jobban fog.

Teljesen tünetmentes vagyok.

2020. okt. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

16 évig szedtem, egy éve nem szedem már. 50 mg volt a legnagyobb adag.

Én teljesen zombi lettem tőle.

2020. okt. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Timcsike8686 ***** válasza:
szia én márciustól szedtem mostanáig 100 mgot . 15.én váltottunk a dokimmal mert a magas pulzust remegést nekem sem oldotta meg. béta blokkolót is szedek.. szóval a dokim ugy döntött ad mást. Most Dulseviát szedek 30 mgot kaptam kezdésnek.Egyik napról a másikra váltottam. Állítólag ez már majd megoldja a magas pulzus dolgot is. Amugy én végig a korona alatt is hívogattam a dokit nem hagytam békén minden apró tünet mellékhatás észlelése maitt azonnal hívtam. Pont akkor lettem beteg mikor bejött a korona tökjóó volt. nem aludtam 4 napig és társai...:D szerintem vagy emeltesd vagy váts
2020. okt. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet valami zobi 50mg stertalintol? Nem lehet, higy a psziches betegseged niatt vagy zombi? Sulyosabb eset vagy mint gondolod?


Neharagudj en 50mg stertalint szedek 2eve, de nem, hogy hatasa, de meg mellekhatasa se jelenkezett soha. Magamtol gyogyultam meg, hyakorlatilag

2020. okt. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!