Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongok a tanulás miatt,...

Szorongok a tanulás miatt, mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval most kezdtem a 9.-et, nyolcadik osztályban alig tanultam valamit, csak amik leginkább érdekeltek (biológia, kémia leginkább), viszont így is lazán hoztam az 5os bizonyítványt. Namost ugye egy gimnáziumban nem elég az, hogy arra tanulok, ami érdekel, hanem sok mindenre kell. Eléggé jól tanulok, tehát fogékony agyam van, a legnagyobb probléma talán, hogy nem hiszem el, hogy megtudok tanulni 3 oldal tömény biológiat. Pedig megtudok, viszont minden egyes alkalommal, amikor tanulásra kerül a sor, előtte kétségbe vagyok esve, hogy nem fogom tudni megtanulni. Pszichológusnal is voltam, akkor jobb lett egy kicsit, szüleimmel is egyre többet beszélek erről, és utána mindig jobb. Szorongok a tanulás miatt, őszi szünet kezdődött jelenleg, de én már tanulok egész nap, már félek és rettegek, hogy vissza kell menni a suliba és a kollégiumban. Szüleim is nagyon hiányoznak a koliban, de azt már kezdem megszokni.

Elkezdtem olvasni a "A Titok" című könyvet, a vonzás törvénye tényleg hatásos? Néha próbáltam és akkor bevalt, de nagyon felfoghatatlannak tűnik nekem.

Mit tudnék tenni, hogy könnyebb legyen a tanulás,és ne szorongjak előtte?

Kérlek segítsetek, nagyon kétsége vagyok esve.



2020. okt. 23. 21:40
 1/1 anonim ***** válasza:
91%
Vonzás törvénye = placebo-hatás, ergo valós. Ha jobb volt a pszichológussal való beszélgetés után, talán érdemes újra meglátogatni.
2020. okt. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!