Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az, hogy ennyire képtelen...

Az, hogy ennyire képtelen vagyok kibékülni az élet szerkezetével es ennyire felek az oregedestol a depresszió tünete, vagy alapból is lehetek ilyen?

Figyelt kérdés

Nézem az embereket es nem értem, hogy hogy lehetnek nyugodtak es hogy lehetnek kibékülve az élettel... plane akik nem szerencsések, mint en.

Vagy aki nagyon szerencsés, nekem az o helyükben is gondom lenne, mert ha olyan életem lenne, ha lenne rengeteg pénzem, akkor meg pont az lenne a bajom, hogy élni akarok 300 évet es azon szoronganék, hogy nem fogok.

Nézem az öregeket es nem értem, hogy hogy bírták ki ep ésszel, hogy megöregedtek es közel van a vég. Öngyilkos gondolataim vannak régóta, de nagyon felek az elmúlástól es ha eszembe jut az öregedés panikrohamot kapok.

Az egesz élet szerkezete egy vicc, annyira törékeny, semmi sem biztos, plane ha van 3 fele mentális betegseged, mint nekem. Hogy lehet így élni?


2020. okt. 24. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Szép amit írsz. Szerintem ezek jó dolgok amiket észlelsz. Senki nem tudja szerintem a kérdésedre igazán a választ. Valahogy a megszokás azért kulcs lehet. Mint most a vírusnál is. Az elején alig volt beteg és mindenki aggódva lépett ki az utcára, most meg mennek már az 500 fős bulik, tömegtüntetések, focimeccsek.
2020. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyen a mentalitásod, melankolikus, filozófikus alkat vagy. Én is hajlok rá, régen sok verset írtam. Olvastam egy jó dumát, ez kb észhez térített, hogy kár ilyesmiken bánkódni túl sokat. " Ha sokat iszol, a temetőbe visznek! Ha nem, akkor is." Az meg már a saját mondásom, hogy: 120 éven belül a most élő kb 8 milliárd ember mind halott lesz, beleértve a ma született csecsemőket is. Szarul hangzik, de igaz. Ha elfogadjuk, ha nem, akkor is ez van.
2020. okt. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szép dolog, hogy filozofálsz, de ha már öngyilkos gondolataid vannak, mihamarabb szükséges elmenni egy pszichiáterhez és kezelni a mentális betegségeid.
2020. okt. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Voltam már. Ugyanott vagyok.

Nem mellesleg a pszichiáter nem tudja elvenni a szerencsetlensegem, a rossz emlékeim es a kenyszergondolataim.

2020. okt. 24. 13:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó, de milyen betegségeid vannak a depresszión kívül? Gyógyszeres kezelést megfontoltad már?
2020. okt. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Borderline, szorongás, narc. Személyiségzavar

Próbáltam, de kikeszultem tőlük

Egyedül a xanax segít kicsit

2020. okt. 24. 13:29
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát a kérdésedre válaszolva nem, nem normális ez. Alapból az ember nem szeretné megölni magát.
2020. okt. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
En sem megölni akarom magam, együk öngyilkos sem azt akarja, hanem véget verni a depressziónak, duhrohamoknak, szorongasnak, magánynak, kilátástalanságnak
2020. okt. 24. 13:37
 9/9 anonim ***** válasza:

a kényszergondolatokon azért szerintem lehetséges változtatni kognitív terápiával. az én adhd-s könyveben is van erről egy gyakorlat. ha érdekes befotózom neked.


Egyébként szerintem az lehetne jó irány, ha elválasztanád ezeket a filozófiai jellegű gondolatokat és a cselekvést. Hogy azt mondanád, hogy ok ez így van. De ettől még csinálhatsz bármit. És valamiket elkezdenél csinálni. Tanulni valamit pl. Akár valami fizikai dolgot ami a testednek érdekes lenne.

2020. okt. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!