Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi lehet ez az...

Sztepi kérdése:

Szerintetek mi lehet ez az érzés? Mi okozza, illetve hogyan tudnám megszüntetni?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 éve vagyok pánikbeteg. Az elején nagyon nehezen viseltem a helyzetet, nagyban megnehezítette a hétköznapjaimat, hiszen olyankor is rámtört, amikor minden a legnagyobb rendben volt. Sokszor elfolytom az érzéseimet és valószínűleg ez okozza. Nem igazán voltam ezzel a problémával pszichológusnál. Viszont a háziorvosom javaslatára elkezdtem szedni egy antidepresszánst, először fél évig, majd elhagytam. Ezután sajnos újra kezdődtek a panaszok és ismét elkezdtem szedni. Nagyon sokat segített, alig jelentkeztek ezután a rohamok. Lett egy párkapcsolatom augusztus elején, ekkor jött elő egy újfajta érzés, amit iszonyú nehéz körülírni. Olyan érzés, amely belsőleg nyugtalanító, olyan érzésem van, mintha valami rossz történne majd velem a jövőben, kicsit hasonló a halálfélelemhez, de nem olyan intenzív érzés. Vagy mint mikor egy közeli hozzátartozónk elhunyt,ilyen nyugtalanító, nyomasztó, baljós hangulatunk van. Néha már kezdem azt hinni, hogy meg fogok őrülni. Fontos megjegyeznem, hogy jelenleg munkanélküli is vagyok, sok a "szabadidőm" is ezeken rágódni. Lehet ennek is köze van az állapotomhoz. Elkezdtem felezni az antidepresszánst, arra gondoltam, hogy lehet ez is befolyásolhatja a mentális hogylétemem. Menstruációm előtt a legrosszabb ez az érzés, azt vettem észre.

Képes vagyok lekötni magam egy időre, olyankor megfeledkezem erről a helyzetről, de sajnos mindig visszatér. Volt valakinek hasonló tapasztalata, érzése? Mit javasolnátok?



2020. okt. 25. 16:13
 1/3 A kérdező kommentje:

Félek, hogy sosem fog teljesen megszűnni ez a borzalmas érzés.:(

A párkapcsolatomban nem érzem, hogy lennének problémák, igyekszem minden problémámat, érzésemet kommunikálni a páromnak. Ő támogató, figyelmes, kedves és együttérző.

2020. okt. 25. 16:19
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Keressél egy mélylélektani módszerekkel (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi) kezelő terapeutát, biztosan tud segíteni.
2020. okt. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szorongás.
2020. okt. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!