Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pályakezdő pszichológusok...

Pályakezdő pszichológusok könnyen találnak állást pszichológus munkakörben?

Figyelt kérdés
Van ilyen ismerősötök? Saját tapasztalat...?
2010. aug. 9. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
ha az egyetem alatt volt önkéntes és szerzett szakmai tapasztalatot, szerintem nagyobb az esély az elhelyezkedésre.én is ezért vagyok önkéntes két kórházban:)
2010. aug. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Volt ő önkéntes és szakmai gyakorlatot is szerzett kórházban, pszichiátriai osztályon - és ez valóban jól mutat az önéletrajzában, de attól még nem lesz több betöltetlen állás :(
2010. aug. 9. 17:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát sajnos nagyon mostoha helyzetben vannak a pszichológusok. Nagyon nagy a túlképzés és kevés az álláshely. Pesten gyakorlatilag ismerettségen keresztül lehet bejutni mindenhova. Néha akad kivétel, de ott is nagyon kemény felvételi van. Amit érdemes tenni, az az, hogy megpályázod a vidéki állásokat. Nevelési tanácsadók, iskolák, óvodák alkalmazzák a legtöbb pszichológust. A kozigallas. hu-n is találsz álláshirdetéseket. Bár nagy részükre már megvan az ember. Sok sikert!
2010. aug. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ausztriában, Németországban, Dániában, Hollandiában viszont arany életük lehet. Heti 4 munkanap, szolgálati lakás, kocsi... Amit csak akar, és remek fizetés. M.o.-n még nem tartanak ott, hogy az eü.-ben alkalmazzák, és elismerjék a pszichoszomatikát, külföldön viszont már állami nézetek szerint is, nem csak a tünetet kell kezelni, hanem az okát is... Remélem érthető mire gondolok, csak most nincs időm bővebben kifejteni.
2010. aug. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét hozzászóló válaszait!

Pályázgatok vidéki városokba, aztán meglátjuk...

2010. aug. 12. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!