Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A munka ki tud lökni ebből a...

A munka ki tud lökni ebből a melankólikus állapotból?

Figyelt kérdés

Helló.

Lehet a melankókólia nem a legjobb jelző, de hónapok óta sajnos nem találok munkát és nagyon lehangolt állapotba kerültem. Elején eléggé válogatós voltam, de most már bármit elvállalnák. Amióta itthon tétlenkedem, azóta folyamatosan álmos és fáradt vagyok. Legszívesebben aludnék mindig. Hiába kelek fel utána fél óra és megint az ágyban vagyok. Leginkább gépezek és tévézek itthon meg eszek. Nincs motivációm semmire jelenleg, pedig sok tervem van csak a tehetetlenség és a pénzhiány elszívja őket. Szerintem a jövőhéttől már találok valamit, mert sok helyre jelentkeztem és bízom benne. Csak sosincs erőm felkelni és elmenni az interjúra. Azóta amióta itthon vagyok sokszor rámtör a depresszió, bámulok magam elé és várom, hogy teljen az idő. Szeretnék már újra munkába állni, mert régebben is mikor elkezdtem dolgozni akkor fontosnak éreztem magam. Az alvási ritmusom is össze vissza van, manapság éjszaka vagyok fenn és napközben alszok. Csak néha félek a változástól, a monotonitástól, a megfeleléstől és attól, hogy nem tudok beilleszkedni. Hogyan győzzem meg magam? 23L



2020. okt. 25. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem
2020. okt. 26. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

wow...többet nem tudtál volna írni igaz?

ennyit várok válaszra és csak egy nem...lusta!

2020. okt. 26. 04:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak picsogni tudsz? Ha alapból deoressziós valaki a munka mellett is az lesz.
2020. okt. 26. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
...minek vesztegeted itt az időd ha normálisan válaszolni se tudsz---xelj ki azt csáá
2020. okt. 26. 06:23
 5/10 anonim válasza:
Igen de nem az a munka amire általában az emberek gondolnak.Nem az átlag munka, munkabérért, rossz környezetben, ilyen-olyan emberek között.Hanem "leföldelő" tevékenységek; kerti munka, takarítás, kézműves tevékenységek , ilyesmik.Olyan munka elsősorban amiért nem kapsz pénzt közvetlenül.
2020. okt. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5.köszii :)

remélem elmúlik ez a hangulat..

2020. okt. 26. 16:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát nézd, engem az ilyen akut melankóliából kisegít az otthoni egyszerű házimunka. Olyan kell, ami tuti sikerélmény és nem nagy erőfeszítés. Pl. konyharuhák, kéztörlők és egyéb téglalap alakú dolgok kivasalása. Vagy ablakpucolás. Engem "csak úgy" szokott utolérni ez a melankólia, szóval valószínűleg jobb helyzetben vagyok (mert neked ugye okod is van rá). De azért azzal, hogy nem csinálsz semmit csak ücsörögsz és gépezel, jelentősen tovább ronthattad a helyzetet. Szerintem ne várj a munkáig, kezd hozzá valamihez. Bármihez. Ha van legalább 500 MB szabad hely a telódon, akkor rakd föl a Pokemon Go-t, az induláskor (mondjuk az első egy-két héten) elég motiváló tud lenni. Este írd össze egy papírra (ha nincs pénzed venni, használd a közüzemi számlák üres borítékját), hogy miket sikerült csinálnod, és 1-2, max 3 dolgot másnapra, amit akkor akarsz megcsinálni. Ne tervezz nagy dolgokat, most nem kell túlvállalnod magad. Gyűjts pici sikerélményeket. Ha ennyire be van punnyadva az agyad, akkor nagyon nehéz (nem lehetetlen, csak nehéz) lesz rögtön napi 8 vagy akárhány órában megfelelni egy munkahelyen, kéne egy kis átmenet.
2020. okt. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hát igen mintha én olyan nagy pokémonos lennek :D..

amúgy én terveztem macskát magam mellé, mert eléggé magányos is vagyok és egy macska jó társaság lehet :). imádom a macskákat amúgyis

2020. okt. 26. 22:18
 9/10 anonim válasza:

Hasonló, mondhatni ugyanez volt nekem is. Először csak a pénz miatt mentem dolgozni, hogy haladjak valamerre. Aztán végül a munkahely rántott ki ebből a helyzetből.


Utána lett kedvem a többi célomhoz is.


Nagyjából ennyit tudok mondani. De röviden, igen képes kihúzni ebből az állapotból.

2020. okt. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nos remélem akkor a héten találok valamit azt összekapom magam.Kiderült mitől vagyok folyton álmos meg ilyen, az kicsit lehangolt de vannak terveim :)
2020. okt. 26. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!