Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antipszichotikumok mik amúgy?...

Antipszichotikumok mik amúgy? Valaki le tudná érthetően írni?

Figyelt kérdés
Csak érdekel a téma,nincs semmi olyan bajom,hogy ilyet kelljen szednem,de antidepikről olyan részletes infók vannak mindenhol,hogy SSRI SNRI szerotonin visszavétel gátlás stb... Tök érthetően le van írva,ahogy a nyugtatók is. De azt nem sikerült megértenem,hogy az antipszichók mibe nyúlnak bele,mit gátolnak esetleg,pont a szerotonin/noradrenalin termelését pl.?

2020. okt. 26. 02:25
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Oké, nem vagyok sem orvos, sem gyógyszerész, de az AP gyszerek is hasonló gátló hatást fejtenek ki, mint a nyugtatók. Mániákusan felpörgött, pszichózisban lévő embereket nyugtatnak vele kémiailag. Pontosan nem tudom, hogy mely receptorokra hatnak az agyban.
2020. okt. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire a dopaminerg rendszeren gátolnak. Így csökken a pszichózis mértéke cserébe viszont Parkinson szerű tünetekre lehet számítani, kézremegés stb.
2020. okt. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen😃 Amúgy úgytudom,ezek "erősebb" gyógyszerek az antidepiknél,meg durvábbak amellékhatásaik is,legalábbis jelenlegi információim szerint
2020. okt. 26. 13:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát gyakran elhíznak tőle az emberek, és ha nincs jól beállítva az adag, akkor hiperszomniásak, kábultak lesznek. A parkinson-szerű tünetek pedig maradandóak is lehetnek, ezek leginkább ilyen tikkek, pl szemhéjrángás, szájnyaldosás. Mikor én szedtem, híztam 10 kilót és eleinte napi 18 órát aludtam. Mikor abbahagytam a szedését, 2 hétig sírógörcsöt kaptam, ha bármilyen jó érzés tört rám. Mint amikor meghatódsz egy szép filmen, csak napi 10×, és a szép film helyett elég, ha valaki csak rád mosolyog. Ez nem egy általános tünet, csak nekem volt ilyen, de tök érdekes szerintem.
2020. okt. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Durva

Ezekszerint elég brutális dolgok ezek,jó,hogy nem kell szednem,csak antidepit,meg frontint,az sem cukorka,de közel sem ennyire durvák :D

2020. okt. 27. 16:01
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
#4 vagyok, a frontin szerintem sokkal rosszabb, mint egy antipszichotikum. Nagyon durva kémiai függést okozhat, az elvonás pokoli tud lenni, ha rosszabbul reagál rá a szervezeted. A most végzett orvosoknak már tanítják, hogy pár hétnél-hónapnál tovább nem szabad adni, vagy ha igen, akkor csak alkalmanként, és nem minden nap. A régebben végzett orvosok közül viszont sokan osztogatják, mint a cukorkát. Az államokban az FDA nemrég el is rendelte, hogy a függőségre figyelmeztető címkét kell tenni a dobozra. Nem akarok beleszólni a terápiádba, de a helyedben megbeszélném az orvossal a mindennapi frontin elhagyását. A te döntésed persze, csak gondoltam szólok :) én ezzel a gyógyszerrel szenvedtem/szenvedek a leginkább
2020. okt. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!