Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért "sztárolja" szinte...

Miért "sztárolja" szinte minden pszichiáter a scippa nevű antidepit?

Figyelt kérdés

Az emberek akik valamilyen antidepresszánst szednek,azoknak kb. a fele minimum scippát,mindenhol ezt látom,nekem semmit sem használt hízáson kívül,meg elég sok negatív vélemény is van róla. A gyártó cég ennyit fizet a magyar orvosoknak? Most Duciltiat szedek,szerintem fényévekkel jobb,bár talán "erősebb" is,meg ugye SNRI nem SSRI

Tudom,hogy valakinek bejön,meg minden szervezet más,de miért a Scippa lett a "lakossági antidepi"?



2020. okt. 26. 04:55
 1/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
25%
Azt nem tudom mennyivel éri meg jobban anyagilag egy orvosnak ezt felírni, de az biztos, hogy sok ilyen eset van. Már rég be kellett volna tiltani az egész pszichiátriai orvoslást, semmi értelme.
2020. okt. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj de nem értem a felháborodásodat. Nincs két egyforma ember nincs két egyforma depresszió sem szorongás. Mindenki agya másképp működik. Akik scippát kaptak azoknak a nagy része hamarabb meggyógyult mint akik valami más hatóanyagút a másik fele pedig az hogy ez az antidepresszáns rendelkezik a legkevesebb mellékhatással a megfigyelések és tesztek alapján. Neked nem vált be ennyi. Te pont nem estél bele a statisztikákba nincs ezzel semmi baj. Másoknak használ.

A te antidepresszánsod nem csak a szerotonin szintet szabályozza nyilván nem jó annak akinek a noradrelin szintje nem szorul visszavétel gátlásra. Szóval mi nem érthető ezen?

2020. okt. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Persze persze persze be kellett volna tiltani.olyan baromi okos vagy. hagyjuk a skizofréneket a személyiségzavarossokat, a depressziósokat, a bipolárissokat szenvedni otthon Magukban. gratulálok Einstein.
2020. okt. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az antidepresszáns máshogy hat az egyes emberekre. Én négyfélét próbáltam, a Cipralex hatott a leggyorsabban, nem volt mellékhatása se, mint a többinek. (A Cipralex ugyanaz, mint a Scippa/Escitil, akkor még nem volt generikum.)
2020. okt. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Muszáj egyből az összeesküvés elméleteket gyártani? A Scippával jók a tapasztalatok, ezért adták neked is először ezt. A hiedelmekkel ellentétben az orvosok gyógyítani akarnak, nem pedig szívtelen pénzéhes mocskok.
2020. okt. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
5ös, hát azért abból a fajtából is akad egy pár sajnos.
2020. okt. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyjából mindenkit felpontoztam,nem "felháborodtam" csak kérdeztem egyébként,lehet kicsit annak hatott.

Igazából érdekelt,hogy mindenhol a scippát látom,akár az escitil,és a többi S citalopramos gyógyszer is sokkal ritkább,és ennek a miértjére voltam kíváncsi.

2020. okt. 26. 13:57
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy törvény, hogy az azonos hatóanyagú gyógyszerek közül a legolcsóbbat kell felírnia az orvosnak. Én először a Cipralexszel ismerkedtem meg, akkor még tartott a szabadalma, az kétezervalahány forint volt. Amikor már lehetett belőle generikum, az Escitil volt az első, akkor kérdezte az orvosom, váltsunk-e erre (opcionális, kérheted a drágábbat, de neki kötelező felajánlania az olcsóbbat). Erről a Scippáról itt hallottam először, mert már évek óta nem kell szednem semmit, de úgy látom, kicsivel az Escitil alatt van az ára, valszeg ezért kapja ezt most mindenki.

Szerintem nem 100%-ban ugyanazok egyébként, ha megint szednem kellene, inkább a Cipralexet kérném, mert az Escitiltől nekem eleinte székrekedésem volt, de nem mindenkinél van mellékhatása.

2020. okt. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már értem,köszi a válaszokat😃
2020. okt. 31. 02:42
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy diagram egy orvosi weboldalon. Antidepresszánsok hatékonysága, mellékhatások gyakorisága... Toronymagasan az escitalopram vezetett. A scippa is ilyen hatóanyagú. Jól tolerálható modern gyógyszer.
2020. nov. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!