Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ekkora kampány az...

Miért van ekkora kampány az ellen hogy egy mentális beteg dönthessen a saját sorsa felett? Az eutanáziáról beszélek.

Figyelt kérdés

Kellene lenni egy Pontnak, ahonnan ezt már receptre írják fel... Itt vagyok például én, több év depresszió és személyiségzavar után már annyira össze vagyok zavarodva hogy az elmondásuk alapján még csak azt sem tudják megállapítani hogy egyáltalán mi bajom van. Nem tudják, hogy bipoláris vagy unbipolaris depresszióm van-e es Azt sem tudták megállapítani hogy endogén vagy Exogén...

Gyógyszereket nem tudok szedni, csak xanaxot, De azt szinte Semmit sem ér.

A pszichológiai tesztem is értékelhetetlen lett, pedig én tényleg úgy éreztem, hogy őszinte vagyok közben. Nem tudok elköltözni itthonról pedig egy olyan városban élek, amit gyűlölök És nincs senkim. Gyakorlatilag semmilyen kapcsolatom nincs. A pszichiáterem pszichológusom már túl vagyok, eddig semmit nem ért... Még csak diagnosztizálni sem tudnak. Erre vagyok ítélve, tudom. Annyira könnyű lenne csak elaludni, ezt szeretném.


2020. okt. 27. 12:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Örökség miatt jobb létre szenderítik anyut, aput nagyit, papót ?

A te bajodra van gyógymód úgy hívják tartás !

2020. okt. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért, mert nem vagy teljes felelősséggel a döntés képességének birtokában!
2020. okt. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Tartás… Csodálatos megállapítás. Menj körbe és add ezt a hülye tanácsot az összes depressziósnak, pláne egy olyannak mint én, akiről még csak azt sem tudták megállapítani, hogy milyen depressziója van.

Nem a Papiról meg a mamiról beszéltem, akiket a jóindulatú unokák ki akarnak vonni a forgalomból az örökség miatt. Tartás...🤦🏽‍♀️

2020. okt. 27. 12:43
 4/17 A kérdező kommentje:
2es, De pont hogy sajnos nagyon is tisztában vagyok a saját helyzetemmel, ezért tudom azt, hogy ahogy öregszem ez már csak rosszabb lesz.
2020. okt. 27. 12:44
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
Aki véget akar vetni az életének, az nem a GYK-en kezd el kérdezősködni.... Hanem fogja magát, és....
2020. okt. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó hozzá szóló elég nyers, de igaza van. Ez csak egy önsajnáltatás.
2020. okt. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A saját sorsod felett bármikor dönthetsz, ennek az eutanáziához semmi köze.
2020. okt. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Miért kéne ezzel orvosokat terhelni, idejüket rabolni? Vegyél kötelet, mint minden rendes öngyilkos.

De elmesélem a történetemet. Évekig minden bajom volt, depi, szorongás, pánik, stb. Az orvosok nem tudtak segíteni, pedig soknál voltam.

Fogtam magam és addig nyomoztam, olvastam a neten, míg rá nem jöttem, h mi bajom van. Kiderült, hogy a nyugtatók miatt folyamatos tolerancia elvonási tüneteim vannak! Oké, pár hónap alatt elhagytam a gyógyszereket, és minden bajom elmúlt, most tök jól vagyok.

Még szerencse, h nem altattam el magam az orvosokkal, meg h nincs is ilyen lehetőség.

2020. okt. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ötös, akkor mondd ezt annak is aki 40 évesen öli meg magát, 20 év depresszió és tervezgetés után. Ahhoz, hogy drasztikus módszerrel tudj végezni magaddal kell egy olyan személyiség hogy ezt megtudta tenni. Elég elszántnak határozottnak Kell lenni hozzá És mondjuk az sem árt, ha nem vagy túl érzékeny és magas a fájdalomtűrő képességed. Ezek közül a dolgok közül rám egyik sem jellemző sajnos.

Baromi szűk látókörűnek kell lenni ahhoz, hogy egy ilyet kijelents, Vagy csak mész a többiek után, akik szintén ezt hangoztatják, gondolkodás nélkül.

Nem mindenkinek van annyi vér apucájában, hogy fogja magát és leugorjon a 10.-ről. Másrészt mivel én már ennek is utánaolvastam, mint szinte az összes módszernek, itt is megvan a veszélye, hogy nem halsz bele. Az lenne a lényege az egésznek, hogy csak elaludhassunk és ne kelljen szenvedni tovább. Másrészt sajnos úgy vagyunk kitalálva mi emberek, hogy az életösztön az utolsó utáni percig is ott van, sajnos még akkor is ha ennyi mentális betegséged van egyszerre. Ha mindenki elmehetne méltósággal, akkor senki nem ugrálna a Dunába ez biztos.

2020. okt. 27. 13:06
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen, egy újabb jó tanács. Mert ha felakasztod magad, akkor nem rabolod az idejét a rendőröknek és nem okozott traumát annak, aki megtalál... Újabb éles meglátás. A te esetedet meg ne hasonlítsd az enyémhez, nekem nem a gyógyszerek miatt van gondom nem is tudom szedni őket. Inkább nézz utána annak, hogy mi az az endogén depresszió.
2020. okt. 27. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!