Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom mihez kezdjek,...

Nem tudom mihez kezdjek, teljesen elrontottam az életem az elmúlt 2 hónapban? 18/L

Figyelt kérdés

Szóval külföldön tanulok, egy elég nehéz szakon, és ahogy megérkeztem nyár végén, találkoztam egy fiúval, akibe teljesen beleszerettem. Hülyített egy darabig, aztán most nem beszélünk, és teljesen elrontottam miatta a vizsgáim, kábé mindenből pont nem mentem át. Borzalmasan érdekel a szakom, mindenképp maradni akarok, úgyhogy ez most nagyon szíven ütött, pláne hogy rengeteget készültem, csak nem tudtam koncentrálni.


Alapvetően szorongós típus vagyok, és most még a szüleim sincsenek itt, akik tudnának segíteni lelkileg. Iszonyúan aggódom miattuk, hogy mi lesz velük a vírushelyzetben, alig van munkahelyük jelenleg, és rengeteg pénzbe kerül, hogy itt tanulhassak. Mardos a bűntudat, és mellette minden időmet arra fordítottam, hogy a sráccal legyek, mert hülye voltam, és bemagyaráztam, hogy jelent valamit.


Teljesen kétségbe vagyok esve, majd januárban tudok pótvizsgázni, de addig is egy kudarcnak érzem az egész egyetemet. Mindig én vagyok az, aki éppen nem elég jó, a többiek kevesebb tanulással is sikeresebbek, úgyhogy kezdem azt gondolni, hogy csak én nem vagyok elég okos. A srác persze szárnyal, mindenből jó jegyeket kap, és teljesen figyelmen kívül hagyott hirtelen.


Nagyon rosszul érzem magam, néha ki se tudok kelni az ágyból, mert eszembe jut minden bajom, és elfog a szorongás (hányinger, szédülés stb). Ránézésre teljesen jól vagyok, sok barátom lett az egyetemről, és őket nem is akarom zavarni a problémáimmal. A szüleimet nem akarom még ezzel is stresszelni, a magyar barátaim pedig szintén a saját dolgaikkal vannak elfoglalva.


Mindenki azt hiszi, hogy sikeres és boldog vagyok, pedig belül szinte haldoklom. Nyáron szakítottam a barátommal, aminek nagyon csúnya vége lett, és azóta nyomaszt a dolog, és mellé még jöttek az újabb csalódások.


Tudna valaki pár okos szót mondani, hogy mit kezdjek az életemmel, hogyan szedjem össze magam? Akihez eddig fordultam, csak azt mondták, ne nyafogjak, szedjem össze magam stb, és igazuk is van, de ötletem sincs, hogyan csináljam, amikor ennyire rosszul vagyok lelkileg. Legtöbbször sírva alszom el, borzasztó magányosnak érzem magam, távol mindenkitől, aki támogatna, egyedül a nagyvilágban.


Próbálok új barátokat keresni, de minden egyes srác többet akar, és mérgesek lesznek, amikor visszautasítom őket. Azt hiszik, szívtelen vagyok, pedig ilyenkor alig bírom ki, akkora szorongás jön rám. Szükségem lenne valaki stabilra az életemben, aki nem csak kihasznál, és átlép rajtam.


Elnézést, ha érthetetlenül fogalmaztam néha, de nagyon rosszul vagyok, csak ki akartam magamból írni mindent.



2020. okt. 30. 01:03
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Próbálj beiktatni valami sportot, az jó hormonokat termel és legalább addigra eltereli a figyelmet.

Ha tudatosan eszel, az is dob a hangulaton.

Próbálj meg azzal foglalkozni, amit még menteni tudsz: írj napirendet és beosztást, hogy mikor mit csinálsz és ez is tud segíteni.

Általában van egyetemeken pszichológus/ mentálhigiénés szakember ingyenesen, esetleg keresd fel őt is. És kitartás 🤍 Tanulj a vizsgákra és meg tudod csinálni!!

( ha pedig nem és nagyon kezdesz megzuhanni akkor időben lépj, mert semmi sem ér annyit, hogy rámenjen az egészséged! Ezt sajnos tapasztalatból tudom. Ezzel a szüleid is biztos egyetértenének. ) drukkolok:)

2020. okt. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
:(( tudom,nem segit, de en is hasonlo cipoben jarok. Sok kitartast es erot kivanok! 30l
2020. okt. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TR75 ***** válasza:
95%

Nem ennyin múlik az életed.

Érdekel a szak, ennél jobban nem lehet nekiindulni. Lesz pótvizsga, ott megmutathatod, hogy ugyan hibáztál, de javítani akarsz.

A társaságodat pedig válogasd meg, fogsz találni barátokat, nem hiszem, hogy ezzel gond lenne.

Érdemes lenne pszichológus segítségét kérned, ha nagyon elakadtál, vagy egy jobb arc tanárral beszélni.

Nyugodj meg, nagyon-nagyon messze vagy attól, hogy azt mondhasd, elrontottad az életed.

2020. okt. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A sport jó ötlet, ahogy korábbi hozzászóló is említette.

Futni esetleg karantén alatt is lehet, csak ne sötétben és mindig figyelj, hogy legyenek körülötted emberek.

Esetleg beszélj rendszeresen a szüleiddel, ha nem is erről de beszélgessetek gyakrabban.

A fiúknak meg ne dőlj be, főleg a nyugatiaknak. Könnyű lányokat keresnek még ebben a korban, akik kaphatóak...

Pláne, hogy messze van az otthonod igazából, azt hiszik hogy ha "nincs otthon a macska cincognak az egerek...", ráadásul a nyugati lányok is teljesen más habitussal nőnek fel...

Találsz majd valaki normálisat csak nem ott.

Barátokat viszont szerezhetsz.

Próbálj meg rendszeresen gyümölcsöt fogasztani, és figyelj oda az étkezésedre. Ha nem eszel elég vitamint az is elősegít egy depressziót.

Kapd össze magad, januárban tudsz pótvizsgázni, tegyél róla, hogy akkor át is menj. Menni fog. Nem éri meg az a kölök sem a figyelmed sem a rá vesztegetett érzelmeidet. Nem vesztettél vele semmit. Valószínűleg lesz még lány, akit hülyít vagy ő vagy más. Kerüld el.

Képzeld magad elé, ahogy lediplomázol és találsz egy normális párt, akivel normális életed lehet. Képzeld el milyen tulajdonságai vannak, hogy viselkedik, hogy bánna veled...stb.

Képzeld magad elé, hogy milyen szép életed lesz majd a szakmában, amit tanulsz. Ez adjon erőt, hogy összeszedd magad és gyerünk tanulni! :)

2020. okt. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!